47. losowanie i nic. Fine Gael wietrzy matactwo

Można pokusić się o stwierdzenie, że Irlandia, nie ma szczęścia do gier liczbowych, bo już 47. raz z rzędu, nie udało się nikomu trafnie wytypować wyniku losowania.

Chodzi oczywiście o główną nagrodę Jackpot Lotto, a wyspiarze próbują zgarnąć pulę 19 milionów euro od 6 czerwca, więc cały czas, kumulacja jest do wzięcia.

Sprawa jest na tyle istotna, że zajął się nią jeden z posłów Fine Gael, i dobrze, bo gram od czerwca i nie wygrałem, a jako podatnik utrzymujący również posłów, chętnie dowiem się, czy poseł działający również w moim imieniu, wyjaśni tę zagadkę, więc moich wielokrotnie nieudanych prób zajęcia się nagrodą główną.

Mówiąc jednak całkiem poważnie poseł z ramienia Fine Gael, a reprezentujący okręg Kildare, czyli Bernard Durkan, oficjalnie, na posiedzeniu Komisji Oireachtas, wezwał ministra i niższą izbę parlamentu, by przeprowadziła pełne dochodzenie w sprawie, dlaczego nie doszło do tej pory do wylosowania szczęśliwych numerów i zgarnięcia pełnej puli? Poseł z Kildare chce również, żeby w National Lottery, przeprowadzony został pełny audyt. Parlamentarzysta nie sugeruje też, że „zdarzyło się coś dziwnego”, ale należy ustalić, czemu do tej pory, nikomu nie udało się wygrać głównej nagrody?

Bernard Durkan zasiada w Komisji ds. Finansów i Wydatków Publicznych Oireachtas, a swoje zaniepokojenie wyraził i prosił o reakcję ministra tegoż resortu, czyli Michaela McGratha.

Dla pełnej jasności można dodać, że z każdego 1 €, które wydaje się w National Lottery, 30 centów trafia do Skarbu Państwa, a pieniądze te przeznaczone są na sprawy istotne, wymagające działania.

Rzecznik National Lotter odpowiedział na słowa posła:

– Od września 2015 r. 80 procent kumulacji Lotto zostało wygranych w ciągu 7 tygodni, a szanse na wygranie kumulacji Lotto nie uległy zmianie w tym czasie. Obecnie nikt nie osiągnął liczby jackpotów od 23 tygodni, jednak Lotto to gra losowa z surowymi zasadami gry.

*

Panie pośle, czy nie ma ważniejszych spraw, którymi powinien się Pan zająć? Na miejscu Pana wyborców, mocno bym się zastanawiał, czy ponownie oddać głos na pańską kandydaturę, o ile będzie Pan startował w kolejnych wyborach.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська