4 tygodnie więzienia za kasłanie

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa w Irlandii, notowane były przypadki nierozumnych zachowań, więc kasłanie na przechodniów i policjantów.

W kilku przypadkach skończyło się to pouczeniem, ale narastająca epidemia kaszlących na policjantów, kazała stosować im daleko idące środki przywoływania do porządku, więc aresztowania. W Irlandii zapadł właśnie pierwszy wyrok w tej sprawie i Irlandka Rachel Conway, prosto z aresztu, przez salę sądową trafiła do więzienia.

Podczas procesu, kobiecie nie udało się udowodnić, że kaszel był wynikiem nagłych problemów oddechowych, ani, że zrobiła to przypadkowo, bo nawet świadkowie zdarzenia (znajomi oskarżonej), potwierdzali wersję policjantów, iż dokonała tego celowo.

Kobieta w czasie popełniania czynu była pod wpływem alkoholu, a sąd nie uznał tego, jako okoliczność łagodzącą i wydał wyrok. 28-letnią mieszkankę Sligo skazano na 4 tygodnie bezwzględnego pozbawienia wolności, za łamanie przepisów o zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego i narażenie zdrowia funkcjonariusza publicznego.

Policjant, w którego kierunku kasłała skazana, zmuszony był poddać się 14-dniowej izolacji.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service

Polska-IE: Udostępnij...
Nowe Porozumienie Wi
Pogoda na Wielkanoc
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish