4 poziom i zakaz wizyt domowych

Rada Ministrów zadecydowała o wprowadzeniu w trzech hrabstwach czwartego poziomu ograniczeń, a na terenie całego kraju, od dziś zakazane są wizyty domowe.

W związku z dużą ilością zakażeń wirusem SARS-CoV-2, rząd Micheála Martina podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, a te dotyczą m.in. wizyt domowych. Od dzisiaj zabronione będą w całym kraju wizyty domowe, jeżeli nie są one spowodowane czynnikami istotnymi, w tym opieką nad dziećmi lub osobami starszymi, albo powodami osobistymi. Co więcej, od północy wejdzie w życie zakaz gromadzenia się na otwartej przestrzeni, a maksymalnie sześć osób z różnych gospodarstw domowych może spotykać się na zewnątrz. Co ważne, osoby takie muszą zachować dwumetrowy dystans.

Jest też kolejna zła informacja, tym razem dla mieszkańców Donegal, Cavan oraz Monaghan, bo w tych hrabstwach o północy wejdzie w życie 4 poziom ograniczeń. Ma to związek z dużą ilością zakażeń koronawirusem, ale też bardzo wysoką ilością zachorowań w Irlandii Północnej. W przypadku tych hrabstw będzie to też miało swoje konsekwencje, bo restauracje i puby, wprawdzie będą mogły prowadzić działalność, ale tylko „na wynos”, natomiast zakłady fryzjerskie i studia urody oraz inne mniej istotne punkty usługowe, zostaną zamknięte.

Restrykcje czwartego poziomu ograniczeń pozostaną w mocy do 10 listopada.

Po posiedzeniu rządu głos zabrał oprócz premiera Martina wicepremier Leo Varadkar, który powiedział, iż o ile ilość przypadków zakażeń nadal będzie wzrastać, to trzeba się spodziewać wprowadzania wyższych poziomów ograniczeń, również w innych hrabstwach.

Wczoraj w całym kraju potwierdzonych zostało 1095 nowych infekcji spowodowanych koronawirusem i doszło też z tego powodu do pięciu zgonów.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Odwoływane są boż
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian