3 poziom nie będzie wprowadzony już nigdzie?

Minister zdrowia Stephen Donnelly stwierdził, iż ma taką nadzieję, więc żadne z hrabstw, nie będzie objęte już 3 poziomem koronawirusowych ograniczeń.

Słowa te wypowiedziane zostały przez ministra po spotkaniu z Krajowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego, a na posiedzeniu, omawiano kwestie wzrostu zakażeń koronawirusem. Minister Donnelly stwierdził jednak, że do podniesienia poziomu ograniczeń, potrzebne jest coś więcej, niż tylko sama ilość zakażeń, więc również sposób przekazywania wirusa.

Wcześniej w podobnych słowach wypowiedział się wicepremier Leo Varadkar, który stwierdził, że nie uważa, iż Irlandia stosuje odpowiednie kryteria wprowadzania obostrzeń, a i nie można snuć planów wprowadzania ograniczeń i blokad gospodarczych.

Minister zdrowia Stephen Donnelly poinformował również, że wkrótce, bo już w poniedziałek, na swoje stanowisko powróci dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan. Przez kilka tygodni naczelnego lekarza kraju zastępował dr Ronan Glynn, który na czas nieobecności Holohana, przejął jego obowiązki. Nieobecność Tony’ego Holohana, związana była ze sprawami natury osobistej.

*

Nie będzie wprowadzania trzecich poziomów? To zastanawiające, bo do tej pory, groźby tego typu, stosowane były wobec społeczeństwa, które nie chciało osłaniać się maseczkami, a i dystansować społecznie. Ciekawa jest też wypowiedź ministra przedsiębiorczości, którą można znaleźć na stronach The Currency News, gdzie mówił m.in. o innych niż zdrowotne kwestiach, które powinny być brane pod uwagę, w sprawie podnoszenia stopni ograniczeń związanych z koronawirusem. Z wywiadu z Leo Varadkarem można wywnioskować, że gospodarka jest w tak złej kondycji, iż należy ją utrzymać w stanie działania, a każde jej wstrzymanie, nawet niewielkie, czyli na poziomie lokalnym, może grozić upadkiem państwa.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian