28 tysięcy osób nie potwierdziło swoich uprawnień do pobierania zasiłku

Jutro na konta 28 000 osób nie zostaną przelane pieniądze w kwocie 350 €, czyli zasiłek pandemiczny, ponieważ nie potwierdziły one, że nadal są uprawnionymi do pobierania Pandemic Unemployment Payment.

Ostateczny termin potwierdzenia swoich praw do otrzymywania zasiłku PUP minął w ubiegły piątek, a informacje w tej sprawie z Departamentu Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej otrzymało 390 000 osób. W poniedziałek 10 sierpnia ponad 29 000 osób nie potwierdziło prawa do pobierania zasiłku, ale w pięć kolejnych dni, około 1000 osób dopełniło formalności i mogą liczyć na kolejne wypłaty zasiłku PUP. Jednocześnie Departament Ochrony Socjalnej poinformował, że z zasiłku PUP korzysta obecnie 232 400 osób, więc o 61% mniej, niż było to w szczycie wypłat, czyli 5 maja, a ówcześnie z pomocy państwa skorzystało ponad 598 000 osób.

Zniżkująca ilość pandemicznych bezrobotnych to jedno, gdyż jednocześnie notuje się wzrost ilości osób długotrwale bezrobotnych i jest już ich obecnie 244 600 osób, a w pierwszych dwóch miesiącach roku było to niewiele ponad 205 tysięcy.

Minister ds. ochrony socjalnej Heather Humphreys powiedziała, że ​​PUP nadal jest istotnym źródłem dochodu dla tysięcy osób i rodzin w całym kraju, co skwitowała słowami:

– Podjęłam decyzję o przedłużeniu płatności do kwietnia 2021 r., ponieważ rząd kontynuuje wdrażanie środków mających na celu przywrócenie ludzi do pracy. Z​asoby Skarbu Państwa nie są nieograniczone i musimy zapewnić, aby te pieniądze trafiały do ​​osób i rodzin, które naprawdę ich potrzebują. ​​Departament dołożył wszelkich starań, aby skontaktować się z każdą osobą otrzymującą płatność w ostatnich tygodniach, aby potwierdzić ich dalszą kwalifikację, a ogromna większość odpowiedziała i nadal będzie otrzymywać płatność w normalny sposób.​​ Każdy, kto się kwalifikuje, ale nie skontaktował się z Departamentem, może odzyskać płatność poprzez ponowne złożenie wniosku online na stronie www.mywelfare.ie.

Z danych Departamentu Ochrony Socjalnej wynika, że 477 000 osób pozostaje całkowicie zależnych od pomocy finansowej państwa, jeśli chodzi o dochody z PUP lub zasiłku dla osób poszukujących pracy. Dodatkowo 370 000 pracowników jest subsydiowanych przez rząd w ramach programu tymczasowych dopłat do wynagrodzeń.

W tym tygodniu liczba roszczeń PUP spadła o 31 100 osób, z czego 9700 osób zamknęło swoje roszczenia w ciągu ostatnich siedmiu dni, a 4300 otrzyma jutro ostatnią płatność.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

Polska-IE: Udostępnij
Na drogach są już
Ryanair ograniczy il
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian