27 stopni Celsjusza

W ten weekend niektóre miejsca w Irlandii, mogą być cieplejsze od wybrzeży Hiszpanii, bo Met Éireann przewiduje, że w Munster i Leinster, będzie nawet 27 st. C.

W tych rejonach ma być również bardzo dużo słońca, a jak dodają meteorolodzy, będzie to najgorętszy weekend do tej pory. Mówi się, że taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni, chociaż na horyzoncie widać już zmiany w pogodzie, a sama Irlandia, pod względem temperatur i nasłonecznienia, będzie podzielona.

Więcej chmur i niższe wskazania termometrów (do 22 st. C.), przewidywane są dla zachodniej i północnej części wyspy, chociaż także w tych rejonach, będzie całkiem przyjemnie.

Taką pogodę zapewni nam prąd strumieniowy znad Azorów, który przyniesie ciepłe masy suchego powietrza, co z kolei zwiastuje również brak zachmurzenia. Oprócz soboty i niedzieli podobne warunki panować mają w poniedziałek.

Tu jednak mamy pewien zgrzyt, gdyż wiadomość dotarła także do premiera Micheála Martina, a ten wezwał irlandzkie społeczeństwo, przestrzegało wytycznych związanych z Covid-19, więc się dystansowało i maskowało. Jednocześnie premier Martin dodał, iż należy wspierać rodzimy przemysł hotelarski i gastronomiczny, więc zarówno teraz, jak i w miesiącach letnich, pozostać na wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann/Gov.ie

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
„Nieszczepionym ws
Biden znalazł rozwi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian