241 osób na obowiązkowej kwarantannie

W ubiegłym tygodniu, co pokazują oficjalne dane, do Irlandii przyleciało prawie 14 000 osób, jednak tylko niewielka część z nich, przebywa na obowiązkowej kwarantannie w hotelach.

Jak zaznacza Ministerstwo Zdrowia, na hotelowej kwarantannie, od początku jej wprowadzenia, przebywało lub jeszcze przebywa 241 osób, a to zaledwie promil w stosunku do ilości osób, jakie przybyły w tym okresie do Irlandii. Tylko w ubiegłym tygodniu do Irlandii drogą morską i lotniczą przybyło ponad 2400 osób, a to nieco więcej, niż tydzień wcześniej.

W okresie od wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny w hotelach, a ta obowiązuje od 26 marca, więc do 1 kwietnia, przyleciało do kraju 13 951 osób, z czego do stolicy 11 494 osoby.

Departament kierowany przez ministra Stephena Donnelly dodaje, że w marcu, dokonano 97 rezerwacji na obowiązkową kwarantannę w hotelu, w kwietniu jest takich już 132, natomiast na maj, zarezerwowało pokój izolacyjny w hotelu 12 osób.

Obecnie osoby przybywające z 59 państw na całym świecie muszą poddawać się obowiązkowej kwarantannie w hotelu, a jeżeli tego nie zrobią, grozi im kara w wysokości do 2000 euro lub pozbawienie wolności na okres do jednego miesiąca.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij
Covidowa przepustka
Wielka Sobota w Irla
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian