201 mieszkań w blokach

An Bord Pleanála wydała właśnie zgodę na budowę dwóch bloków o wysokości ośmiu i dwudziestu czterech kondygnacji, które powstaną w Cork.

Zezwolenie na budowę wydano na wniosek dewelopera, który w rejonie Carey Tool Hire i dawnym Sextant Bar na Albert Quay, chce umieścić swoją inwestycję mieszkaniową, a oprócz lokali mieszkalnych w blokach znajdzie się miejsce dla przestrzeni wypoczynkowej.

W obu blokach zaplanowano wiele udogodnień dla mieszkańców, w tym siedzibę znajdzie biblioteka, pokój gier, ogólnodostępna kawiarnia, prawdopodobnie również pub i niewielki skwer.

Na dachu jednej z wież zaplanowano ogród, a ten przeznaczony będzie już tylko dla mieszkańców tej posesji i okalać go będzie przeszklona balustrada, która umożliwi podziwianie panoramy miasta. Balustrada będzie miała wysokość 1,6 metra, co jest wg projektantów wystarczającym zabezpieczeniem dla przebywających w ogrodzie osób, ale i ochroni to miejsce przed wiatrem.

W blokach znajdą się 93 mieszkania z jedną sypialnią i 104 z dwoma sypialniami, a cztery mieszkania z trzema sypialniami, dla nieco liczniejszych rodzin.  

Realizację projektu przeprowadzi Progressive Commercial Construction Ltd, a  An Bord Pleanála obwarowała inwestycję wieloma warunkami, z których część musi być zrealizowana przed rozpoczęciem prac budowlanych. Dotyczy to przede wszystkim wpłacenia składki na projekt Cork Suburban Rail Project oraz przedstawienia wizualizacji i pisemnej dokumentacji inwestycji. 

Zainteresowani zakupem mieszkań w tych blokach, już teraz mogą kontaktować się z deweloperem.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Albert Quay Build to Rent

Polska-IE
Niebawem powrót w w
Specjalne posiedzeni
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish