11 listopada 2020 roku, środowy poranek, godzina 6:45 – Narodowe Święto Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Jak każdego dnia od ponad czterech lat, co pozwala mi mówić, że jestem ekspertem w tej dziedzinie, wszedłem na stronę internetową „Polski w Irlandii”, czyli Ambasady RP w Dublinie.

Nie rozczarowałem się, bo nasze przedstawicielstwo dyplomatyczne, które wpisane w swoją działalność dbanie i coś tam robienie, ostatni raz zrobiło coś, czyli udostępniło na swojej stronie głównej informację dnia 9 listopada 2020 roku. Tak samo jest na stronie głównej oraz „newsowej” Konsulatu Honorowego w Limerick oraz Konsulatu Honorowego w Kilkenny, czyli o Święcie Narodowym, cisza.

Byłbym niegodziwcem, gdybym nie wspomniał o stronach facebookowych więc informacje o Święcie Niepodległości RP, na swojej stronie i to 17 godzin temu zamieścił Konsulat z Kilkenny, a i ten z Limerick, co miało miejsce 18 godzin wcześniej. Nie jest gorsza nasza Embassy Dublin, która najwcześniej, bo 19 godzin „наза́д”, tłumaczę – do tyłu, także informuje o tym wydarzeniu, ale we wszystkich trzech przypadkach, przypadkach, jest to wiadomość, że jedna z naszych organizacji polonijnych, takiż dzień organizuje.

Brawo!

Tą sprawą zajmiemy się dzisiaj na antenie Radia Wnet, a początek audycji Tomasza Wybranowskiego, już o godzinie 14:00 czasu irlandzkiego. Radia Wnet można na słuchać w Irlandii za pośrednictwem TEGO LINKU>>>

Dowód? Proszę:

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
An Post prosi o wyro
Wspomnienia Marszu N
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian