1020 osób straci pracę

To już potwierdzone i sklepy Topshop, Topman, Miss Selfridge, Evans i Wallis mieszczące się w Irlandii, będą zamykane.

Ogółem planuje się zamknięcie prawie 50 sklepów należących do spółki Arcadia Group (CVA), z czego część zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii, a kolejne w Irlandii. Z całą pewnością zatrudnienie stracą osoby na St. Stephen Green w Dublinie i będzie to sklep Topshop/Miss Selfridge oraz w Topshop/Topman w Jervis Center, Evans/Wallis na Henry Street i Wallis w Liffey Valley Shopping Center.

Na liście do zamknięcia znalazły się również sklepy Dorothy Perkins i Evans w Cork oraz Miss Selfridge w Galway.

W pierwszej fazie zamknięte zostaną łącznie 23 sklepy należące do CVA, co skutkować będzie utratą 520 miejsc pracy, a następnie likwidowane będą kolejne, co przyniesie zwolnienia dla 500 obecnie tam zatrudnionych, mówią przedstawiciele Arcadia Group.

Plan ratunkowy, jaki został opracowany, przewiduje głównie obniżenie kosztów prowadzenia działalności, a jednocześnie Arcadia Group rozpoczęła rozmowy z właścicielami wynajmowanych placówek o obniżeniu czynszów.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie placówek zostanie zamkniętych w Irlandii, ponieważ nadal trwają audyty, a te mają dać odpowiedź na pytanie, które z nich są prawdziwie rentowne.

Bogdan Feręc

Źr: CVA

Podziel się:

Dáil – wesołe mi
20 LAT PIONU OCHRONY
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn