1014 zgonów spowodowanych koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje na temat zakażeń wirusem Covid-19, a nie wydaje się, by sytuacja zmierzała w kierunku poprawy.

O ile urzędnicy Departamentu Zdrowia mówią o stabilizacji sytuacji związanej z zachorowaniami i koronawirusową śmiertelnością, to liczby nadal są wysokie i kraj nie może pokazać danych, które świadczyłyby o wygaszaniu pandemii na wyspie. Dyrektor medyczny w Ministerstwie Zdrowia dr Tony Holohan przedstawił na wieczornej konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj dane, a te wciąż powinny być dla nas przestrogą.

Wczoraj zmarło w Irlandii 37 osób, które leczone były w konsekwencji zakażenia koronawirusem, a i odnotowano 577 nowych przypadków zakażeń.

W związku z tymi danymi 1014 osób zmarło w wyniku zarażenia wirusem Covid-19, a łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wyniosła 18 184. W tym zakresie 3830 osób stanowił personel medyczny, kolejne 159 z nich było hospitalizowanych, a 24 osoby z personelu medycznego przebywało na oddziałach OIOM.

Dr Holohan przedstawił też dane pochodzące z Centrum Ochrony Zdrowia, a pokazują one działalność wirusa Covid-19 w podziale na kilka kategorii. Statystyki opracowano na podstawie danych zebranych do środy 22 kwietnia tego roku, kiedy ilość zachorowań była na poziomie 17 420 przypadków.

  • 57% chorych stanowiły kobiety, a 43% mężczyźni
  • Mediana wieku potwierdzonych przypadków wyniosła 49 lat
  • 2468 przypadków kwalifikowało się do przyjęcia do szpitala
  • 388 osób hospitalizowanych było na oddziałach OIOM
  • 4713 przypadków zachorowań to pracownicy związani z służbą zdrowia
  • 8729 (50%), to zakażenia zanotowane w Dublinie, 1096 (6%) w Cork
  • Wśród wszystkich przypadków zakażeń 49% stanowią zakażenia społeczne, do 47% doszło przez bliski kontakt, a 4% w wyniku podróży zagranicznej

Dr Tony Holohan wezwał ponownie, do zachowania dystansu społecznego i przestrzegania zasad wprowadzonych przez władze państwowe.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Lina: Written By Ste
Irlandzki parlament
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish