1000 euro wolne od podatku?

Związki zawodowe sektora prywatnego, zrzeszone w Irlandzkim Kongresie Związków Zawodowych ustaliły, iż należy zmienić wytyczne i zamiast 2,5%, żądać podwyżek dla pracowników w wysokości 5,5%.


Powodem zmiany stanowiska jest rosnąca inflacja, chociaż wcześniej rekomendowano, aby podwyżki były w przedziale pomiędzy 2,5 a 4,5 procent. Wcześniej związek zawodowy SIPTU ogłosił, że będzie dążył do podniesienia płac osobom zrzeszonym, a wiąże się to ze stałym podnoszeniem cen detalicznych w sklepach oraz wysokimi kosztami energii, oraz paliw.

Irlandzki Kongres Związków Zawodowych chce również, aby zmienić nieco zasady opodatkowania i zwolnień podatkowych od drobnych nagród i premii, w tym bonów pracowniczych, które nie przekraczają wartości 500 euro.

Jednocześnie pracownicy, którzy otrzymują tygodniowe wynagrodzenie do 1462 euro, powinni wg ICTU, doczekać się kwoty wolnej od podatku w wysokości do 1000 euro.


Kongres ustalił też, iż stale monitorować będzie kwestie płacowe w kraju, a jednocześnie z uwagą śledzić sytuację inflacyjną, a i bronić standardu życia pracowników.

Bogdan Feręc

Źr: ICTU

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland to hike pensi
Świerszcze w makaro
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська