10% zakażonej załogi w zakładzie mięsnym

W kraju wzrasta poziom obaw o niektóre zakłady, które pomimo wprowadzenia ostrych zasad dotyczących odstępu między pracownikami, stref bezpieczeństwa i wyśrubowanych norm higienicznych, nie mogą powiedzieć, że nie mają problemów z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W zakładzie mięsnym Rosderra Meats w hrabstwie Offaly pracuje prawie 600 osób, a badania w kierunku koronawirusa wykazały, że zakażonych jest w nim 10% załogi. Badania w zakładzie przetwórstwa mięsnego w Edenderry w hrabstwie Offaly przeprowadzono w tym tygodniu, a po przeanalizowaniu wszystkich próbek okazało się, że prawie 60 osób jest nosicielami wirusa z Wuhan.

W innym z zakładów należących do Rosderra Meats, ale tym razem w hrabstwie Tipperary stwierdzono aż 120 zakażeń, więc problem w zakładach przetwórstwa mięsnego istnieje, o czym mówi związek zawodowy SIPTU.  

Wg SIPTU, który reprezentuje także pracowników masarni i przetwórni mięsa, w tym przypadku wieprzowiny, istnieje duża obawa, że ten sektor może napotkać problemy podobne do skali, jaka notowana była w domach opieki. Związkowcy zaapelowali, aby władze medyczne i zakłady mięsne, nieustannie prowadziły nadzór nad pracownikami, ale też wprowadzały kolejne środki w celu powstrzymania zakażeń i przenoszenia ich między pracownikami.

Przedsiębiorstwo Rosderra Irish Meats Group oświadczyło, że ściśle współpracuje z HSE, DAFM i pracownikami medycyny pracy, nieustannie wdrażając znaczące środki kontroli i protokoły bezpieczeństwa COVID-19 w celu zapewnienia, że ​​wszystkie wymagania dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i warunków sanitarnych, są ściśle przestrzegane, by zminimalizowanie transmisji wirusa. 

Rosderra Meats:

– Bezpieczeństwo i dobro naszych pracowników ma ogromne znaczenie dla Rosderra Irish Meats i nadal jesteśmy bardzo czujni dzięki wprowadzonym środkom ochronnym do kontroli infekcji, w tym nadzorowanemu dystansowi, obowiązkowemu zakrywaniu twarzy przez wszystkich pracowników we wszystkich lokalizacjach zakładu, kontroli temperatury i rozłożone podejście do przerw i czasów rozpoczęcia w celu zmniejszenia możliwości spotkań.

Bogdan Feręc

Źr: SIPTU/RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd jest nieustęp
POLICJANCI ESKORTOWA
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish