1 kwietnia powinna odbyć się eksmisja tego rządu

Dáil dwukrotnie głosował za zniesieniem zakazu eksmisji. Właściciele stanowią zaledwie 3% populacji Irlandii, ale 80 posłów to albo właściciele ziemscy, albo wielcy właściciele ziemscy.


Nic więc dziwnego, że Dáil zdominowany przez interesy właścicieli głosował za tym, czego chcą właściciele.

Wiele osób zostanie wyrzuconych na ulice, bo po prostu nie ma dokąd pójść. Według Simon Communities w ciągu trzech dni w zeszłym miesiącu było tylko 29 domów HAP do wynajęcia. Prawie 12 000 osób w Irlandii jest obecnie uznanych za bezdomnych. Sytuacja jest tak zła, że ​​nawet schroniska dla bezdomnych są pełne.

Rząd powiedział, że uzyskał poradę prawną od prokuratora generalnego Rossy Fanning, ale jest właścicielem portfela nieruchomości na wynajem o wartości 1,5 miliona euro.


Mamy bezduszny rząd, który nie robi nic, aby rozwiązać kryzys mieszkaniowy lub chronić ludzi przed inflacją. Nikt nie powinien dać się zwieść retoryce, że winni są uchodźcy. Ten rząd spowodował kryzys mieszkaniowy, odmawiając budowy mieszkań socjalnych. Na domiar złego rząd wycofuje też wsparcie rachunków za energię – mimo że są one szokująco wysokie. W Prima Aprilis powiedz im, co myślisz. 

Chcemy:

  • Zamrożenia czynszów i zakazu eksmisji
  • Kontroli cen żywności i energii
  • Limitu odsetek od kredytów hipotecznych – nie pozwól bankom nas wyssać.
  • Płac adekwatnych do wzrostu cen

 
Przyjdź pod Dáil 1 kwietnia o godzinie 13:00, aby pokazać, co myślisz o tym zgniłym rządzie.

Możesz dołączyć do People Before Profit na stronie  pbp.ie/join

Opr: Bogdan Feręc

Źr/graf: People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
<strong>Nie można d
Rośnie zainteresowa