¾ chce obowiązku szczepień

Nie milkną kontrowersyjne opinie w sprawie szczepionki przeciwko koronawirusowi, która zacznie być podawana od przyszłej środy, ale badania sugerują, że większość mieszkańców Irlandii, skorzysta ze szczepionki.

Co ciekawe, w kraju jest coraz większa grupa ludzi, która uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe, ale co istotne, staje to w sprzeczności z decyzją rządu, który nadal podkreśla, że covidowe szczepienia, będą dobrowolne. Większość twierdzi jednak, iż obowiązkowemu podaniu szczepionki powinny być poddani opiekunowie osób starszych, lekarze i uczniowie, ale też zagraniczni turyści.

Ta sama grupa respondentów odpowiedziała, że zezwolenie na podróżowanie, uczęszczanie na zajęcia szkolne i niektóre inne czynności związane ze spotkaniami, powinny być możliwe, ale dopiero po uzyskaniu potwierdzenia wykonania szczepień przeciwko Covid-19.

Ankietę The Sunday Times przeprowadzono niezależnie od opinii rządu, a wykazała również, że szczepieniom powinno poddać się obowiązkowo osoby z grup podwyższonego ryzyka, starsze i pracujące w dużych skupiskach ludzkich.

Pytanie główne, które postawione zostało przez The Sunday Time brzmiało: Kto powinien poddany być obowiązkowemu szczepieniu? Natomiast 74% odpowiedzi sugerowało, że każdy odwiedzający Irlandię i pracujący w zagrożonym środowisku. 18% stwierdziło, że wymienione grupy, powinny korzystać ze swobody decyzji o szczepieniu, a 8% nie miało w tej sprawie zdania.

We wnioskach stwierdzono, że większość mieszkańców wyspy, rozumie potrzebę szczepień, a i podda się takiemu i chciałoby, żeby ich znajomi oraz sąsiedzi, także byli zabezpieczeni szczepionką.

Bogdan Feręc

Źr: The Sunday Times

Polska-IE: Udostępnij
Turystyka utraciła
Komu najbardziej zal
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian