Zyski Ryanair

Na ubiegłoroczne wyniki finansowe Ryanair nie wpłynęły strajki pilotów, a w ostatnich miesiącach 2017 roku przewoźnik notował 12-procentowy wzrost zysków.

 

Ryanair kontynuował też skup swoich akcji i w ubiegłym roku zakupiono papiery wartościowe firmy za ponad 750 mln €. Zyski w irlandzkich liniach notowane były też w 3 kwartale 2017 roku, więc firma zakończyła rok na plusie.

Na tym właściwie kończą się dobre wiadomości i prezentujący wyniki Michael O’Leary ostrzegał przed zbyt dużym optymizmem linii lotniczych w tym oraz na kolejne lata.

 

Szef Ryanair uważa, że jego konkurenci prezentują zbyt duża wiarę w przyszłość podwyżek taryf, przede wszystkim na trasach krótkich i średnich. Również z dużą ostrożnością O’Leary podchodzi do zbliżającego się sezonu letniego, a problemów upatruje w sytuacji geopolitycznej Europy.

 

Zapytano właściciela linii lotniczej o problemy w jego firmie i tutaj O’Leary stwierdził, iż żądania pilotów są „śmieszne”, a opierają się na warunkach proponowanych przez rywali Ryanair, a te są porównywalne do obecnej oferty, jaką proponuje irlandzka linia. (BF)

Źr: Reuters

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Praca czeka w Decath
Spadła sprzedaż sa
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »