Zwolnieni za fałszywe zdjęcie

Niedawno media w Irlandii i nie tylko, obiegło zdjęcie, na którym sześcioro pracowników Ryanair spało na podłodze w jednym z pomieszczeń lotniska w Madrycie.

 

Już wcześniej władze irlandzkiego przewoźnika twierdziły, że zdjęcie jest mistyfikacją, a obecne działanie wyłącznie potwierdza słowa szefostwa Ryanair. Jak się okazuje, sześcioro członków personelu pokładowego z rozmysłem położyło się na podłodze madryckiego lotniska, aby następnie wykonano im zdjęcie.

Wkrótce po tym, jak fotografia rozpoczęła swoje medialne życie, Ryanair wszczął postępowanie wyjaśniające, a to zakończyło się zwolnieniem sześciorga zatrudnionych w liniach osób.

Ustalono ponad wszelką wątpliwość, że zdjęcie jest sfabrykowane, a zwolnieni pracownicy zatrudnieni byli w oddziale Ryanair w Portugalii. Umowy o pracę rozwiązano ze skutkiem natychmiastowym, a podstawą było naruszenie umowy o pracę w związku z poważnymi uchybieniami pracowniczymi.

 

W oświadczeniu Ryanair czytamy m.in., że swoim postępowaniem pracownicy narazili firmę na utratę dobrego imienia i reputacji, jednocześnie w komunikacie dodając, że linia nieodwracalnie straciła do tych osób zaufanie.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Znajdź nas:

Wraca Christmas FM
Warszawska nagroda d
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn