Zwolnią 13.000 osób

BT jest jedną z wiodących firm telekomunikacyjnych, obsługujących szerokopasmowe, telefoniczne, telewizyjne i mobilne połączenia klientów w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w ponad 170 krajach na całym świecie.

 

Zarząd BT podjął jednak decyzję, iż rosnące koszty prowadzenia działalności, a i przyszłe zmiany na wewnętrznym rynku UK, wpływają i będą miały wpływ na wynik finansowy koncernu, co oznacza, iż należy zrestrukturyzować wydatki. Pierwszym krokiem będzie pozbycie się około 13.000 pracowników, z czego kilkadziesiąt osób straci pracę w Irlandii.

Ocenia się, iż w ten sposób firma zyska 1,5 mld £ rocznie, co w sposób znaczny poprawi jej kondycję.

 

Posady stracą głównie pracownicy zaplecza biurowego, a także pracownicy średniego szczebla oraz część władz średniego szczebla zarządzania. Ich zadania przejmą skonsolidowane centra zarządzania lokalnego, co powinno pozwolić na sprawne i efektywne zarządzanie pracownikami, czytamy w opublikowanym komunikacie.

 

Głównym problemem firmy, czego oczywiście w notatce przekazanej prasie nie zamieszczono, jest wpływ Brexitu na tę firmę i spodziewany spadek wpływów, a to poprzez rosnące obciążenia celne, które już niebawem staną się faktem, przynajmniej w przypadku kilkudziesięciu krajów.

Obserwatorzy runku telekomunikacyjnego uważają, iż zwolnienia pracowników w brytyjskich firmach telekomunikacyjnych, nie będą należały teraz do rzadkości, a na nie wszystkie, wpływać ma opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, czyli zmiany w systemie rozliczeń międzypaństwowych.

Bogdan Feręc

Źr: Financial Times/Irish Times

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
(Nie)doskonałe dzie
Szef HSE złożył r
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »