Zwolnią 13.000 osób

BT jest jedną z wiodących firm telekomunikacyjnych, obsługujących szerokopasmowe, telefoniczne, telewizyjne i mobilne połączenia klientów w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w ponad 170 krajach na całym świecie.

 

Zarząd BT podjął jednak decyzję, iż rosnące koszty prowadzenia działalności, a i przyszłe zmiany na wewnętrznym rynku UK, wpływają i będą miały wpływ na wynik finansowy koncernu, co oznacza, iż należy zrestrukturyzować wydatki. Pierwszym krokiem będzie pozbycie się około 13.000 pracowników, z czego kilkadziesiąt osób straci pracę w Irlandii.

Ocenia się, iż w ten sposób firma zyska 1,5 mld £ rocznie, co w sposób znaczny poprawi jej kondycję.

 

Posady stracą głównie pracownicy zaplecza biurowego, a także pracownicy średniego szczebla oraz część władz średniego szczebla zarządzania. Ich zadania przejmą skonsolidowane centra zarządzania lokalnego, co powinno pozwolić na sprawne i efektywne zarządzanie pracownikami, czytamy w opublikowanym komunikacie.

 

Głównym problemem firmy, czego oczywiście w notatce przekazanej prasie nie zamieszczono, jest wpływ Brexitu na tę firmę i spodziewany spadek wpływów, a to poprzez rosnące obciążenia celne, które już niebawem staną się faktem, przynajmniej w przypadku kilkudziesięciu krajów.

Obserwatorzy runku telekomunikacyjnego uważają, iż zwolnienia pracowników w brytyjskich firmach telekomunikacyjnych, nie będą należały teraz do rzadkości, a na nie wszystkie, wpływać ma opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, czyli zmiany w systemie rozliczeń międzypaństwowych.

Bogdan Feręc

Źr: Financial Times/Irish Times

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
(Nie)doskonałe dzie
Szef HSE złożył r
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »