Znowu zimny weekend

Pogoda nie może wyjść na prostą i zachowuje się tak, jakby zbliżała się ku jesieni, co oczywiście nie nastraja nas optymistycznie, bo wszyscy chyba tęsknimy za kilkoma tygodniami ze słońcem i temperaturami powyżej 20 stopni.

 

Piątek zacznie się pochmurnie właściwie w całej Irlandii i tylko wybrańcy zobaczą słońce o poranku. W godzinach przedpołudniowych należy spodziewać się mżawek i przelotnego deszczu, a opady powinny ustępować wczesnym popołudniem. Najładniej będzie jutro na zachodzie kraju i tu przestanie padać najszybciej. Niestety będzie wiało, a synoptycy określili moc wiatru na silny i porywisty. Temperatury od 9 do 12 stopni Celsjusza.

Noc zimna od 1 do 4 st. C.

 

Sobota nieco lepsza, bo z mniejszą ilością opadów, a i zobaczymy trochę więcej słońca, które okresowo zagości na irlandzkim niebie. Opady mają być przelotne, ale silne, chociaż po południu powinny ustać całkowicie. Wzrośnie temperatura i zobaczymy nawet 14 stopni.

W nocy na obszarach z rozpogodzeniami spadek temperatury do „0” stopni.

 

Niedziela z rozpogodzeniami i przelotnymi chwilami z deszczem, a i zapowiadane są burze z gradem. Wieczorem mogą tworzyć się mgły oraz lokalnie występować przymrozki. W dzień termometry pokażą maksymalnie 14 st. C.

 

Poniedziałek z opadami.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »