Zasiłki na dzieci pozostaną

Od kilku dni trwała przepychanka słowna w kwestii zasiłków, jakie na dzieci pobierają ich rodzice.

 

W doniesieniach prasowych pojawiały się twierdzenia, iż część rodzin straci na nowych regulacjach, a nie zyska nikt, ponieważ zasiłki nie zostaną podwyższone. To oczywiście okazało się dziennikarską nadinterpretacją, a dementi w tej sprawie przesłała mediom minister ochrony socjalnej Regina Doherty.

W wypowiedzi pani minister czytamy, iż rząd nie planuje w nadchodzących miesiącach, jak i przyszłorocznym budżecie zmieniać zasad przyznawania zasiłków na dzieci, co sugerowały media.

 

W związku z tym zasiłki będą obliczane i przyznawane na obecnie obowiązujących zasadach, a nie, jak mówiły media, uzależnione będą od wysokości dochodów. Minister Doherty stwierdza także, iż rząd wciąż wspierał będzie rodziny z dziećmi, a i przygotował dodatkowe formy pomocy, które ujawnione zostaną przed publikacją budżetu na rok 2019.

 

Regina Doherty:

Zdecydowanie sprzeciwiam się zmianom w powszechnym systemie pomocy rodzinom, a uzależnienie płatności od zarobków rodziców, uważam za pomysł niefortunny. Mocno wierzę w zasadę, że powinniśmy traktować wszystkie dzieci w kraju jednakowo i dlatego wierzę w powszechną wypłatę zasiłku na dziecko.

 

Pani minister ogłosiła również, że w tym tygodniu i emeryci doczekają się dodatkowych pieniędzy, a stanie się tak za sprawą wsparcia finansowego, które otrzyma każda osoba samotna powyżej 67 roku życia. Emeryci otrzymają więc 130 € rocznej dopłaty do rachunków telefonicznych, aby podtrzymywać kontakt z rodziną lub znajomymi.

Program dopłat uruchomiony zostanie w ramach przeciwdziałania wykluczeniu i izolacji społecznej.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Ministerstwo Ochrony Socjalnej

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Ultraszybki internet
Koniec pewnej epoki
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »