Za kilka lat…

Na konferencji MobilityX odbywającej się w Dublinie pochodzący z Galway, a mieszkający na stałe w San Francisco Philip McNamara powiedział, iż autonomiczne pojazdy dotrą do Irlandii za kilka lat.

 

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy oczekuje się skokowego rozwoju technologii automatyzacji pojazdów, które już teraz są o 40 razy bezpieczniejsze od tych prowadzonych przez człowieka.

To nieuchronna konsekwencja rozwoju technologii motoryzacyjnej”, mówił McNamara na Globalnej Konferencji Technicznej w Dublinie.

 

W kręgach naukowych panuje też pogląd, iż wkrótce większość mieszkańców naszego globu przekona się do tej nowinki technicznej i porzucą swoje dotychczasowe pojazdy na rzecz autonomicznych, sterowanych komputerem.

 

Głównym tematem konferencji MobilityX w Dublinie jest automatyka motoryzacji, a tę uważa się obecnie za nowy trend w tej dziedzinie przemysłu samochodowego, który nawiasem mówiąc, chcą rozwijać największe koncerny z Europy, Ameryki, a także Japończycy. Ostatnio do wyścigu włączyły się również Chiny, więc stały się zagrożeniem dla stosunkowo wolno działających koncernów z naszego regionu.

Bogdan Feręc

Źr: MobilityX Conference

Zdj: Pexels.com

Podziel się z innymi
Koniec dyskryminacji
Dublin nie jest bezp
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »