Wyznaczono miejsce pod budowę stołecznych bloków

An Bord Pleanála wydała ostateczne pozwolenie na budowę osiedla bloków, które pomieści 358 mieszkań o różnej wielkości.

 

Osiedle powstanie w północnej części Dublina 9 przy Swords Rd., a zajmie teren prawie 7 akrów. Nie jest wykluczone, że mieszkań będzie o ponad 40 więcej, jednak to uzależnione będzie od przyjęcia przez An Bord Pleanála studium wykonalności, które przygotowała firma Fenton and Associates Architects.

Osiedle ma składać się z bloków pięcio i siedmiokondygnacyjnych, a ich łączna powierzchnia wyniesie 8708 stóp kwadratowych.

 

Planowana budowa ma też doskonałą lokalizację, przekonują planiści, gdyż działka położona jest zaledwie 10 minut jazdy samochodem od stołecznego lotniska, a do Dublin City University i St. Patrick’s College, jest zaledwie kilka minut spacerem. Niewielki kompleks bloków usytuowany będzie o 4 km od centrum miasta i niewiele ponad 2 km od autostrady M50.

Dla osób niezmotoryzowanych również mamy dobrą informację, bo w pobliżu planowanej inwestycji, przebiega ogółem 10 linii autobusowych. W planach natomiast istnieje projekt stacji metra, które połączy tę część miasta z centrum, a przystanek podziemnej kolejki usytuowany będzie o 1,5 km od osiedla.

 

John Swarbrigg z międzynarodowej firmy doradczej rynku nieruchomości Savills powiedział, że osiedle „jest to wyjątkowo dobrze zlokalizowane i mieszkania idealnie nadawać się będą zarówno na rynek prywatny, jak i na wynajem. Dlatego oczekujemy dużego zainteresowania zarówno ze strony inwestorów, deweloperów, a następnie najemców”.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj:  An Bord Pleanála/ Fenton and Associates Architects/Savills

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Paragraf 49
Bojownicy z Irlandii
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »