Wysoka kara dla Ryanair

Włoski Urząd ds. Konkurencji nałożył na irlandzkiego przewoźnika Ryanair wysoką grzywnę pieniężną, a stało się tak za nieprzestrzeganie prawa.

 

Wg Urzędu ds. Konkurencji, linia Ryanair nie poinformowała odpowiednio swoich pasażerów, którzy mieli odlecieć z włoskich lotnisk o prawach do rekompensaty za odwołane loty. Włoski regulator konkurencyjności i ochrony konsumentów stwierdził też, iż wziął pod uwagę ówczesną sytuację przewoźnika, który w omawianym okresie dotknięty został strajkami załóg, jednak to nie zwalniało go z obowiązku podawania rzetelnych informacji, brzmi sentencja wyroku.

Na Ryanaira nałożono karę w wysokości 1.85 mln €, co powinno być odpowiednim sygnałem na przyszłość, że podobne przypadki także będą napiętnowane.

 

Sprawa dotyczy września i października ubiegłego roku, kiedy to prawie 21.000 pasażerów z całej Europy musiało pogodzić się z odwołaniem ich lotów, a działo się tak przez strajki pilotów linii Ryanair.

 

Ryanair poinformował o otrzymaniu decyzji sądu, jednak nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jedynym komentarzem ze strony irlandzkiej linii jest stwierdzenie, iż obecnie wyrok analizują prawnicy przewoźnika.

Bogdan Feręc

Źr: Corriere della Sera

Zdj: Ryanair

Podziel się z innymi
State owned land in
Referendum rozwodowe
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »