Wyciszanie emocji

Zapowiada się, że wkrótce opadną emocje na irlandzkiej arenie politycznej, ponieważ Fianna Fáil skłania się ku przedłużeniu umowy o wsparciu rządu.

 

Nie jest do końca pewne, dlaczego taki ruch, bo nic dobrego dla ugrupowania Micheála Martina z tego nie wyniknie, ale nadal możemy uważać, że dobro kraju jest podstawą działań polityków z przeciwnych stron politycznej barykady. Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez FF, lider ugrupowania poprosił członków partii, aby poparli jego propozycję i zgodzili się na przedłużenie umowy o jeden rok.

Sprawa nie wygląda jeszcze na przesądzoną, bo o ile część członków Fianny raczej przystanie na tę propozycję, to jest też spore grono, a temu raczej nie podoba się takie wsparcie w roku przedwyborczym.

Możemy też powiedzieć, iż przeciwnicy wsparcia dla rządu mniejszościowego na kolejne 12 miesięcy, chcą poznać wszelkie konsekwencje takiego kroku, a chodzi oczywiście o konsekwencje polityczne, które w następnej kolejności przełożą się na wynik wyborczy Fianna Fáil.

 

Spekulacji jest więc dużo, ale ich ciężar przekłada się obecnie w kierunku przyjęcia umowy, więc to dobra sytuacja dla samego rządu, jak i dla nas wszystkich, bo zmniejsza się ryzyko wcześniejszych wyborów, a i jeszcze większej niemocy władzy.

Co ciekawe, a takie słowa można usłyszeć wśród członków FF, mówi się, że podpisanie umowy na kolejny rok, będzie dla tego ugrupowania „uściskiem śmierci”.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Znajdź nas:

Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn