WSPANIAŁA ATMOSFERA PODCZAS MEMORIAŁU IM. ADAMA OLSZEWSKIEGO W BALLINA

W sobotę, 14 lipca 2018 odbył się mecz Polskiej społeczności miasta Ballina z irlandzką drużyną z tego miasteczka. Spotkanie towarzyskie odbyło się podczas Ballina Salmon Festival o puchar Eamonn Joyce Cup oraz jako Memoriał dla uczczenia pamięci naszego zmarłego Rodaka Adama Olszewskiego 3 lata temu.

Kolejny rok przyniósł nam kolejny zacięty mecz, z akcjami oraz bramkami z obu stron. Polacy z Balliny mieli w końcu nadzieję na zwycięstwo po minimalnych porażkach jedną bramką w ostatnich latach. Mecz trwał 2 razy po 30minut, a w razie remisu zarządzona byłaby dogrywka 2 razy 10 minut, a następnie rzuty karne.
Ubrani na czerwono Polacy zaczęli spotkanie agresywnie z myślą o przełamaniu porażek i już po 5 minutach wyszli na prowadzenie po strzale głową – 1:0. Niestety parę minut później Irlandczycy wyrównali – 1:1, i takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. Niestety po słabym początku drugiej połowy tym razem Irlandczycy zdobyli szybką bramkę i wyszli na prowadzenie – 2:1.. Polska drużyna atakowała, ale nie mogła strzelić bramki mając kilka niezłych okazji.. 5 minut przed końcem meczu jeden z Polskich zawodników został sfaulowany w polu karnym, sam wykorzystał jedenastkę i mieliśmy znowu remis – 2:2.. Niestety w ostatniej minucie spotkania sędzia przyznał rzut wolny dla Irlandzkiej drużyny, i piłka trochę szczęśliwie wpadła do siatki odbijając sie od słupka – 3:2. Polacy ruszyli natychmiast do przodu, udało się im jeszcze wywalczyć rzut wolny, a po dośrodkowaniu i uderzeniu głową piłka jeszcze odbiła się od słupka, a po dobitce została wybita przez jednego z obrońców z lini bramkowej.
Po raz kolejny byliśmy świadkami ciekawego meczu, z wieloma bramkami, i niestety po raz kolejny nie udało się wygrać – znów zabrakło nam jednej bramki. Irlandzka drużyna Balliny wygrała Puchar Eamonn Joyce, a obrońca tej drużyny został zawodnikiem meczu I otrzymał nagrode ufundowana przez Polskich Fanów z Irlandii. Mimo deszczowej pogody również kibice dopisali, opuszczali boisko trochę smutni, z nadzieją na lepszy rezultat w przyszłym roku.