Wraca mróz i śnieg

Dzisiaj o godzinie 18:00 zacznie obowiązywać ostrzeżenie o opadach śniegu i mrozie, a synoptycy nadali statusowi kolor żółty. Met Eireann ostrzega jednocześnie o powrocie tzw. zimy, chociaż w wydaniu irlandzkim.

 

Poniedziałek przywita nas słońcem, co jednak oznacza bardzo niskie temperatury o poranku, a i w dzień termometry nie będą prezentować szczególnie wysokich wartości. Po południu wzrośnie zachmurzenie, a pierwsi chmury ujrzą mieszkańcy wybrzeża Atlantyku. Maksymalne temperatury od 4 do 7 stopni Celsjusza, wiatr będzie słaby.

W nocy opady deszczu i deszczu ze śniegiem lub śniegu przemieszczać się będą w stronę centrum, natomiast temperatura spadnie do -2 stopni.

 

Wtorek zimny i pogodny z rozproszonymi po całym kraju przelotnymi opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na północy i zachodzie kraju możliwe gradobicia, a wieczorem stałe, niewielkie opady śniegu. Temperatury od 3 do 6 stopni Celsjusza, a wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty, co spotęguje uczucie chłodu.

Wtorkowa noc pogodna, co doprowadzi do szybkiego obniżenia się temperatury, a ta może spaść nawet do -5 stopni.

 

Środa ponownie pogodna, co jednak nie wpłynie na wysokość temperatury i będziemy mieli kolejny słoneczny, ale zimny dzień. Na zachodzie w ciągu dnia rozwiną się chmury, z których popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. We wczesnych godzinach popołudniowych na całym zachodnim wybrzeżu spodziewane są mżawki. Temperatura maksymalna w dzień to 8 stopni, natomiast w nocy ponowny spadek temperatury poniżej zera.

 

Czwartek i piątek z przewagą słońca, a lepsze warunki mają panować we wschodniej części wyspy, gdzie niezapowiadane są nawet przelotne opady, gdyż te gościć będą na zachodzie i północy kraju. Temperatury w dzień do 7 stopni Celsjusza, a w nocy -4 do nawet -6 na północy.

 

Nieco cieplej ma zrobić się w przyszłym tygodniu. (BF)

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Warszawa na liście
Rośnie ilość pró
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »