Wizyta ministra Jacka Czaputowicza w Belgradzie

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz uda się w najbliższą środę, 13 czerwca, z roboczą wizytą do Republiki Serbii. Przeprowadzi rozmowy z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Ivicą Dačiciem. Zostanie też przyjęty przez prezydenta Aleksandara Vučicia i premier Anę Brnabić.

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w Belgradzie jest potwierdzeniem bardzo dobrych relacji polsko-serbskich. Nasza współpraca rozwija się na wielu płaszczyznach: gospodarki, bezpieczeństwa, kultury oraz edukacji. Wizyta stanowi ponadto wyraz uznania osiągnięć Serbii w toku negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską. Polska niezmiennie wspiera kraje regionu Bałkanów Zachodnich w ich dążeniach do akcesji do UE, a Serbia jest jednym z liderów tego procesu.

 

Ponadto ministrowie spraw zagranicznych Polski i Serbii wspólnie zainaugurują drugą edycję „Konferencji Belgradzkiej”, w ramach której Polska dzieli się doświadczeniami z okresu przedakcesyjnego, przyczyniając się do wzmocnienia zdolności administracyjnych serbskich instytucji oraz ich efektywności w przyjmowaniu unijnych standardów. Pierwsza edycja Konferencji odbyła się w ubiegłym roku w Warszawie.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Premier Mateusz Mora
Południowy Bałtyk
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »