Winien system szkolenia?

Nie! Winny jest człowiek. Widoczne braki w wykształceniu irlandzkich kierowców, nie są niczym nadzwyczajnym, jeżeli za ich podstawę weźmiemy zachowanie jednego z instruktorów nauki jazdy.

 

W mijającym właśnie tygodniu patrol An Garda Siochána ukarał instruktora nauki jazdy, za złe parkowanie, a ów zatrzymał się na oznaczonym miejscu dla inwalidów, co policjanci uznali za przejaw wyjątkowo złego zachowania i ukarali instruktora mandatem.

Zachowanie kierowcy, a jednocześnie nauczyciela odpowiedniego zachowania na drodze zdziwiło w szczególny sposób funkcjonariuszy, którzy uznali, iż w tym przypadku nie zastosują żadnej taryfy ulgowej.

 

Do sytuacji doszło w stolicy 5-milionowego europejskiego kraju (Dublin), a na potwierdzenie występku, policjanci zrobili kilka zdjęć. Samo zachowanie kierowcy/instruktora wyceniono na 150 €, który zachowaniem na drodze powinien dawać przykład, jak tłumaczyli stróże prawa.

Co gorsze mówią, samochód był w pełni oznakowany, więc posiadał zarówno emblematy szkoły jazdy, jak i na jego dachu znajdowała tablica z literą „L”.

 

Policjanci zasugerowali również, iż instruktor powinien chyba odświeżyć sobie przepisy o zasadach ruchu drogowego, a może nawet udać się na ponowny kurs prawa jazdy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: An Garda Siochána

 

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Niepokojące zachowa
Jak Flynn przemyt ud
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »