“Ważna” informacja dla kierowców

Na irlandzkich drogach już wkrótce może pojawić się nowy znak drogowy, a ten będzie ustawiany przede wszystkim w hrabstwie Clare.

 

Sprawa jest poważna, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo na drogach, a ma związek ze stadem dzikich kóz, które wędrują w okolicach Ennis. Zwierzęta, jako nieobeznane z regulacjami prawa o ruchu drogowym, wędrują więc, gdzie je natura poniesie, a to stwarza zagrożenie dla ruchu.

Grupa ponad 20 kóz przechodzi też przez wszelkie drogi w niedozwolonych miejscach, a i upodobała sobie parking przy jednym z tamtejszych marketów i nader często się tam pojawia, wprowadzając zamęt oraz chaos w tym miejscu.

Kozy najczęściej widywane są w zachodniej części miasta, gdzie rozległe tereny trawiaste i zarośla, są dla nich doskonałym terenem bytowania.

 

Z tego powodu radny z Fine Gael zaproponował, aby w hrabstwie Clare ustawić znaki ostrzegające o przechodzących „gdzie byle” kozach, czyli ostrzec kierowców, iż rogaciznę a drodze spotkać można.

Inaczej do sprawy podeszli obrońcy praw zwierząt i rozpoczęli akcję szukania kozom nowego domu. Wystosowali już apel do okolicznych rolników, pytając jednocześnie, czy któryś z farmerów, nie zechciałby stać się właścicielem stada 22 kóz?

Bogdan Feręc

Źr: Clare City Council

Zdj: Twitter/Facebook

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Wycieki i przecieki
Dodatkowe 2 mld €
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »