W Wielkiej Brytanii brakuje dentystów

Podziel się z innymi

Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Mail”, brytyjska publiczna stomatologia przeżywa olbrzymie braki kadrowe. Tamtejsi pacjenci nie mogą korzystać z usług stomatologów zatrudnionych przez NHS (odpowiednik polskiego NFZ-u), bo znalezienie takich jest bardzo trudne.

Według informacji „Daily Mail” problemy z obsadą etatów w publicznych przychodniach stomatologicznych mają kilka przyczyn. W ostatnich latach brytyjski rząd dokonał sporych cięć w wydatkach na publiczną opiekę stomatologiczną, przez co praca w gabinetach pod szyldem NHS przestała być dla lekarzy opłacalna. Po drugie, lekarzy stomatologów w Wielkiej Brytanii jest po prostu za mało. Rząd Wielkiej Brytanii, pomimo trwającego Brexitu, już złagodził proces udzielania pozwoleń na pracę dentystom z innych krajów, także spoza Unii Europejskiej.

Według danych, w 2017 r. problem ze znalezieniem lekarza stomatologa gotowego podjąć pracę na pełen etat miało aż 68% brytyjskich gabinetów. Skalę problemu zauważa również British Dental Association (BDA), które próbuje rozmawiać z rządem o podniesieniu nakładów na publiczną stomatologię.

Źr: dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-Med>>>

Thousands of citizen
Pasażerowie pozwą
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »