„W przyszłym roku spadną ceny domów”

Jedna z agencji ratingowych uważa, iż w przyszłym roku zaczną spadać ceny domów, a nie jest wykluczone, że i zaobserwujemy obniżki czynszów, jednak musi być spełniony jeden warunek.

 

Standard and Poor (S & P) w najnowszym raporcie o cenach domów mówi o możliwym spadku cen nieruchomości w Irlandii, jeżeli nie dojdzie do podpisania umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią do końca marca przyszłego roku.

W raporcie czytamy: „Gdyby brytyjski rząd nie zdołał podpisać umów handlowych z UE, a i nie udało się zabezpieczyć okresu przejściowego, prawdopodobnie ucierpi na tym irlandzki handel z Wielką Brytanią, w tym inwestycje mieszkaniowe w Irlandii pochodzące z Wielkiej Brytanii”. To z kolei wpłynie na ceny domów na rynku, a w konsekwencji może przynieść obniżki czynszów.

Jeżeli tak się stanie, to nasza prognoza dotycząca cen domów ulegnie prawdopodobnie obniżeniu”, dodaje S&P.

 

W przypadku innym od opisywanego mówi S&P, czyli po podpisaniu umowy handlowej UE – UK, zachowane zostanie zapewne ożywienie gospodarcze, co wpłynie na tworzenie nowych miejsc pracy, ale też zwiększy popyt na mieszkania, a to doprowadzi do dalszych wzrostów cen domów, a i czynsze będą rosły.

 

Mój komentarz do opinii S&P: „Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na pierwszego listopada, pada albo nie pada”. (BF)

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Postępowanie sądow
Irlandzki budżet 20
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »