Volkswagen z wadliwymi pasami

Koncern Volkswagen zarządzający 12 markami samochodów poinformował, iż wkrótce rozpocznie wysyłanie informacji do swoich klientów, którzy nabyli modele VW Polo, Seat Ibiza oraz Arona.

 

Z informacji producenta aut wynika, iż w części pojazdów zamontowane są wadliwe zamki pasów bezpieczeństwa, a te mogą się samoczynnie otwierać. Problemem może być dotkniętych około 410.000 samochodów, dodaje producent.

Nie wiadomo jeszcze ile wadliwych lub sprawiających problemy zamków pasów bezpieczeństwa mogło wraz z samochodami trafić do Irlandii, ale zarówno VW Polo, jak i Seat, są stosunkowo popularne na wyspie, więc problem może dotyczyć przynajmniej kilkuset aut na wyspie.

 

Problem stwierdzano głównie w zamku pasa na środkowym tylnym siedzeniu, więc firma Volkswagen nie zaleca jego używania, przed wymianą w autoryzowanej stacji obsługi. Informacja dotyczy 219.00 egzemplarzy VW Polo, wyprodukowanych w tym roku, ale też 191.000 Seatów Ibiza i Arona z takim samym rodzajem zapięć pasów bezpieczeństwa.

W ww. modelach zamki zostaną wymienione na ich przeprojektowaną wersję, która teraz przechodzi rygorystyczne testy bezpieczeństwa.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »