Volkswagen z wadliwymi pasami

Koncern Volkswagen zarządzający 12 markami samochodów poinformował, iż wkrótce rozpocznie wysyłanie informacji do swoich klientów, którzy nabyli modele VW Polo, Seat Ibiza oraz Arona.

 

Z informacji producenta aut wynika, iż w części pojazdów zamontowane są wadliwe zamki pasów bezpieczeństwa, a te mogą się samoczynnie otwierać. Problemem może być dotkniętych około 410.000 samochodów, dodaje producent.

Nie wiadomo jeszcze ile wadliwych lub sprawiających problemy zamków pasów bezpieczeństwa mogło wraz z samochodami trafić do Irlandii, ale zarówno VW Polo, jak i Seat, są stosunkowo popularne na wyspie, więc problem może dotyczyć przynajmniej kilkuset aut na wyspie.

 

Problem stwierdzano głównie w zamku pasa na środkowym tylnym siedzeniu, więc firma Volkswagen nie zaleca jego używania, przed wymianą w autoryzowanej stacji obsługi. Informacja dotyczy 219.00 egzemplarzy VW Polo, wyprodukowanych w tym roku, ale też 191.000 Seatów Ibiza i Arona z takim samym rodzajem zapięć pasów bezpieczeństwa.

W ww. modelach zamki zostaną wymienione na ich przeprojektowaną wersję, która teraz przechodzi rygorystyczne testy bezpieczeństwa.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »