[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Szczegółowo prowadzone na miejscu zdarzenia przez policjantów czynności procesowe, wykonywane pod nadzorem prokuratury, zgromadzony materiał dowodowy oraz obecny stan zdrowia podejrzanego pozwoliły już przedstawić mężczyźnie odpowiedzialnemu za wybuch butli z gazem zarzuty.

 

[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Podejrzanemu zarzuca się sprowadzenie katastrofy oraz spowodowanie przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Jak ustalono, mężczyzna nieprawidłowo podłączył butlę z gazem, przyczyniając się do jej eksplozji. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Przypomnijmy, że 25 stycznia 2018 roku przed godziną 13.00 w jednej z kamienic na terenie Mirska doszło do eksplozji butli z gazem, w wyniku której zawaliła się część budowli. Na miejscu od razu jako pierwsi pojawili się dwaj policjanci z pobliskiego posterunku, którzy rozpoczęli czynności ewakuacyjne, wynosząc m.in. z budynku poszkodowaną starszą kobietę. Na miejsce niezwłocznie w trybie alarmowym udali się także będący w służbie policjanci z powiatu lwóweckiego, którzy podjęli natychmiastowe działania przy współpracy z wszystkimi przybyłymi służbami ratunkowymi.

Funkcjonariusze brali udział m.in. w ewakuacji rodzin z budynków przylegających do miejsca, w którym doszło do katastrofy. Wszystkie te osoby zostały następnie przetransportowane do pobliskiego schroniska, gdzie udzielono im dalszego wsparcia. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało natomiast łącznie dziesięć osób, w tym pięcioro dzieci. Mieszkańcy zniszczonej kamienicy trafili do różnych szpitali z obrażeniami na szczęście niezagrażającymi ich życiu.

[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Pracę policjantów na miejscu koordynował osobiście Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Działaniami funkcjonariuszy dowodził Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim mł. insp. Tomasz Szczurowski. Na miejscu katastrofy pracowali funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego, wydziału kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego, technicy kryminalistyki i dzielnicowi. Lwóweckich funkcjonariuszy wsparli także policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji.

Działania policjantów prowadzone były dwutorowo. Oprócz zabezpieczenia miejsca katastrofy budowlanej,   funkcjonariusze wyjaśniali przyczyny eksplozji, zbierając materiały i przeprowadzając czynności procesowe ukierunkowane na ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Patriot24.net

Podziel się z innymi:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »