[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Podziel się z innymi

Szczegółowo prowadzone na miejscu zdarzenia przez policjantów czynności procesowe, wykonywane pod nadzorem prokuratury, zgromadzony materiał dowodowy oraz obecny stan zdrowia podejrzanego pozwoliły już przedstawić mężczyźnie odpowiedzialnemu za wybuch butli z gazem zarzuty.

 

[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Podejrzanemu zarzuca się sprowadzenie katastrofy oraz spowodowanie przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Jak ustalono, mężczyzna nieprawidłowo podłączył butlę z gazem, przyczyniając się do jej eksplozji. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Przypomnijmy, że 25 stycznia 2018 roku przed godziną 13.00 w jednej z kamienic na terenie Mirska doszło do eksplozji butli z gazem, w wyniku której zawaliła się część budowli. Na miejscu od razu jako pierwsi pojawili się dwaj policjanci z pobliskiego posterunku, którzy rozpoczęli czynności ewakuacyjne, wynosząc m.in. z budynku poszkodowaną starszą kobietę. Na miejsce niezwłocznie w trybie alarmowym udali się także będący w służbie policjanci z powiatu lwóweckiego, którzy podjęli natychmiastowe działania przy współpracy z wszystkimi przybyłymi służbami ratunkowymi.

Funkcjonariusze brali udział m.in. w ewakuacji rodzin z budynków przylegających do miejsca, w którym doszło do katastrofy. Wszystkie te osoby zostały następnie przetransportowane do pobliskiego schroniska, gdzie udzielono im dalszego wsparcia. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało natomiast łącznie dziesięć osób, w tym pięcioro dzieci. Mieszkańcy zniszczonej kamienicy trafili do różnych szpitali z obrażeniami na szczęście niezagrażającymi ich życiu.

[VIDEO] Podejrzany o spowodowanie wybuchu kamienicy usłyszał zarzuty

Pracę policjantów na miejscu koordynował osobiście Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Działaniami funkcjonariuszy dowodził Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim mł. insp. Tomasz Szczurowski. Na miejscu katastrofy pracowali funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego, wydziału kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego, technicy kryminalistyki i dzielnicowi. Lwóweckich funkcjonariuszy wsparli także policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji.

Działania policjantów prowadzone były dwutorowo. Oprócz zabezpieczenia miejsca katastrofy budowlanej,   funkcjonariusze wyjaśniali przyczyny eksplozji, zbierając materiały i przeprowadzając czynności procesowe ukierunkowane na ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Patriot24.net

BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »