[VIDEO] PATRIOT24: RUTKOWSKI W AKCJI: Czy Sąd Okręgowy w Szczecinie ukróci szaleństwo porwania dziecka i aresztuje szydzącego z prawa Artura Guhl?

W dniu 31.01.2018 w Szczecinie odbyła się konfrencja Biura Rutkowski dotycząca skandalicnej decyzji Sądu Rejonowego w Myśliborzu, który odrzucił wniosek o tymczasowy areszt dla Artura Guhla. Prezentujemy jej pełen zapis.

 

W sierpniu 2017 r Artur Guhl, pomimo szerokich kontaktów, uprowadził matce Agnieszce Potapińśkej 4-letniego synka Adriana. Ojciec izoluje go od matki, zmieniając miejsca zamieszkania co uniemożliwia realizacje postanowień sądowych o przymusowym odebraniu..

Kobieta w wyniku długotrwałego stresu i braku pomcy organów ścigania mocno podupadła na zdrowiu oraz straciła na wadze.

25.01.2018 stawił sie w Prokuraturze Rejonowej w Myśliborzu, gdzie przedstawiono mu zarzut z art.211 i prokurator zatrzymał Guhla za kratami jednocześnie kierując wniosek o tymczasowy areszt. Prokurator uzasadnił wniosek tym że:
nie stawiał sie pomimo wielokrotnych wezwań Policji i Prokuratury

Artur Guhl celowo i cynicznie nie stosuje sie do decyzji Sądu. Celem opóznienia wydania decyzji rozstrzygnięć, przedstawiał wielokrotnie wątpliwe zwolnienia lekarskie.

Mimo że ukrywa się w Polsce, okłamał sędziego Damiana Carewicza z Sądu Rejonowego w Myśliborzu że nie posiada miejsca pobytu w Polsce, Wskazał adres do korespondencji Kancelarii Adwokackiej, natomiast jako miejsce pobytu podał niemiecki adres we Frankfurcie nad Odrą, który jest od dłuższego czasu monitorowany przez Jugendamt i tamtejszą Policje z uwagi na prowadzone tam postępowania i stwierdzono ze nie przebywa tam. To kolejne kłamstwo, które świadomie przekazał sędziemu Damianowi Carewiczowi.

W trakcie przesłuchania nie chciał podać aktualnego miejsca pobytu dziecka. Jak uzasadniał prokurator, wielokrotnie dochodziło do prób mataczenia i nakłaniania świadków do konkretnych zeznań.

Mimo spełnienia wszelkich przesłanek do zastosowania aresztu jednak sedzia Sądu Rejonowego w Myśliborzu Damian Carewicz odrzucił ten wniosek.

Postanowienie zawiera ponadto sprzeczny zapis z decyzja Sądu Rodzinnego w Myśliborzu. Prawomocne i wykonalne postanowienie wydane przez Sedzie Marte Łoś mowi, że wyłaczną pieczę nad dzieckiem ma matka Agnieszka Potapińska co wedle orzecznictwa i doktryny jest rownoznaczne z pozbiewieniem praw ojca.

Natomiast sędzia Damian Carewicz nie sprawdził treści tego postanowienia i wedle jego uzasadnienia Ojciec ma pełne prawa.

Prokurator zaskarżył już tę skandaliczna decyzje. Wkrotce zostanie ona ponownie rozpatrzona przez Sąd Okręgowy w Szczecinie.

http://www.patriot24.net/czy-sad-rejonowy-w-mysliborzu-wspiera-porywaczy-dzieci-wypuscil-zatrzymanego-przez-prokuratora-za-kratami-artura-guhl-ktory-ukrywa-poszukiwanego-w-calej-europie-4-latka,19926

Wszystkie artykuły na ten skandaliczny  temat znajdziesz tutaj – http://www.patriot24.net/sprawa-artura-guhl

Patriot24.net>>>

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Mniej fotoradarów n
Sławek Orwat: Na sc
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »