Uwaga! Nowe, niekorzystne zmiany w Ryanair!

Ryanair wprowadza kolejne zmiany w sposobie odprawy. Tuż przed wakacjami! To nie pierwszy raz, kiedy te irlandzkie linie lotnicze robią coś, co ma na celu wymuszenie na podróżujacych wydania większej ilości pieniędzy przy rezerwacji lotu.  

Częste zmiany zasad w Ryanair są głośno krytykowane przez tysiące osób. Nie tak dawno zmieniono limity bagażu, który można zabrać na pokład w przypadku nie wykupienia usługi „priority”, natomiast wczoraj szefostwo firmy ogłosiło, iż niebawem wprowadza utrudnienia dla pasażerów, którzy nie zarezerwują miejsca przed podróżą.

 

 

 

Od 13 czerwca bezpłatne odprawy dla pasażerów, którzy nie zapłacili za określone miejsce w samolocie, będą dostępne jedynie od 48 do 2 godzin przed odlotem. Obecnie każdy, kto zarezerwował lot Ryanair bez rezerwowania miejsca mógł dokonać odprawy online na 4 dni przed odlotem. Jest jasne, iż chodzi o zyski, gdyż podróżujący, którzy zapłacą za siedzenie będą mogli bez pośpiechu dokonać odprawy w każdej chwili już na 2 miesiące przed planowanym urlopem.

W swoim e-mailu do klientów Ryanair informuje: “Klienci, którzy nie zdecydują się na rezerwację preferowanego miejsca, mogą odprawić się online lub w aplikacji mobilnej bezpłatnie od 48 godzin do 2 godzin przed odlotem i otrzymają losowo przydzielone miejsce. Wszyscy klienci Ryanair’a mogą kupić zarezerwowane miejsce online, zarówno na stronie internetowej ryanair.com, jak i aplikacji mobilnej od momentu rezerwacji do 2 godzin przed odlotem i klienci ci mogą odprawić się online w dowolnym momencie, od 60 dni do 2 dni przed podróżą. Uwaga! Wszyscy klienci, których dotyczy ten problem, odlatujący 13 czerwca lub po tej dacie, którzy nie chcą zaakceptować zmiany zasad, mają prawo anulować rezerwację i zażądać pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 5 dni od powiadomienia z 14 maja. Po upływie tego okresu zmiana zostanie uznana za zaakceptowaną”.

Życzymy wszystkim bezpiecznego lotu i cudownych wakacji…

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Koło ratunkowe rzą
Lody o smaku ketchup
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »