Unia Europejska o Irlandii

Lepsze od przewidywanych wyniki wzrostu irlandzkiej gospodarki w 3 kwartale ubiegłego roku, dały ogólny wzrost wyspiarskiego PKB na poziomie 7,3%, uważa Komisja Europejska.

 

KE dodaje, iż Irlandia w 2017 roku była najszybciej rozwijającym się krajem unijnym i postawiła Zieloną Wyspę na czele stawki. W dorocznym raporcie opisującym wyniki gospodarek Unii Europejskiej mówi się również o „stałym tempie” rozwoju wyspy, a wzrost PKB napędzany był głównie przez rynek krajowy.

Jeszcze jesienią 2017 roku prognozowano dla Irlandii roczny wzrost na poziomie 4,8%, jednak ostatnie kilka miesięcy roku, to kolosalne zwiększenie zarówno produkcji, jak i sprzedaży, co dało tak wysoki wynik PKB.

 

Komisja Europejska dodała, że nie było niespodzianek w dwóch pierwszych kwartałach 2017 roku i Produkt Krajowy Brutto rósł zgodnie z założeniami.

 

Niestety KE nie ma aż tak dobrych informacji na ten rok i spodziewany wzrost PKB ma wynieść do 4,4%, a jeszcze gorzej wyglądają prognozy na rok 2019, kiedy PKB Irlandii wzrosnąć ma zaledwie o 3,1%.

 

Komisja Europejska poinformowała również o wynikach gospodarczych naszej ojczyzny i Polska osiągnąć ma za cały 2017 rok wzrost PKB na poziomie 4,6%. Przewidywania dla Polski na ten i przyszły rok są również bardzo dobre i gospodarka znad Wisły w 2018 roku osiągnie prawdopodobnie PKB w wysokości 4,2%, natomiast w 2019 r. 3,6%, mówią prognozy ekonomistów Komisji Europejskiej. (BF)

Źr: Komisja Europejska

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Rok wielu nowych fir
Postępowanie sądow
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »