Ultraszybki internet w Irlandii

Celem przyjętym przez Irlandię stało się w roku 2013 zapewnienie, iż do 2020 roku wszystkie gospodarstwa domowe będą mogły korzystać z szybkich połączeń szerokopasmowych.

 

Ten cel prawdopodobnie nie zostanie jednak osiągnięty, a wskazuje na to tempo, w jakim prowadzone są prace modernizacyjne i rozwój sieci w kraj tym deszczowym kraju. Co istotne, Irlandia tracąc przyjęty cel, stanie się jednym z pięciu krajów UE, który nie poprawi przepustowości sieci, czyli szybkość przesyłu danych przekraczającej 30, a następnie 100 megabitów na sekundę.

Unijni audytorzy uznali, iż prowadzone do tej pory działania, nie dają postaw do twierdzenia, że uda się osiągnąć założenia programu, więc tylko część irlandzkich gospodarstw domowych do 2020 roku, będzie mogła cieszyć się superszybkim połączeniem internetowym.

 

Cieszyć może w tej sprawie tylko jedno, gdyż Irlandia stała się liderem krajów unijnych w dostarczaniu podstawowych prędkości internetowych, a z danych operatorów wynika, że w każdym gospodarstwie domowym mamy średnio 3,71 pojedynczego aktywnego dostępu do globalnej sieci.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Europejski Trybunał Obrachunkowy

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Pod ścisłym nadzor
Zasiłki na dzieci p
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »