Theresa May pod ostrzałem

Dzisiaj w brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się specjalne posiedzenie, a na nim premier Theresa May będzie musiała wytłumaczyć, dlaczego atak na Syrię przeprowadzony został bez konsultacji z parlamentem.

 

Posiedzenie zwołano w trybie pilnym, a ma związek z ostatnimi nalotami na syryjskie obiekty, w których miała odbywać się produkcja broni chemicznej lub magazynowano składniki do jej produkcji.

Zanim doszło do zwołania specjalnej sesji Izby Gmin, część sił politycznych krytykowała premier May, iż podjęła decyzję o użyciu brytyjskich sił zbrojnych w Syrii jednostronnie, co nie powinno mieć miejsca.

 

Jak zapowiadają koła rządowe Wielkiej Brytanii, premier poinformować ma parlamentarzystów, iż podjęte zostały działania, które miały na celu złagodzenie cierpień tamtejszej ludności, a spowodowane atakami chemicznymi. O użycie broni chemicznej przeciwko Syryjczykom obwinia się rząd Baszara Al-Assada, a ten już wcześniej stosował takie rozwiązania, wobec sprzeciwiających się jego władzy mieszkańcom.

Premier Wielkiej Brytanii ma również powiedzieć, że atak na syryjskie obiekty przeprowadzony został w interesie narodowym Wielkiej Brytanii oraz światowym.

 

Ostro postępowanie Theresy May krytykował już wcześniej Jeremy Corbyn z Partii Pracy, który otwarcie powiedział, iż premier May działała bez uzgodnienia z brytyjskim parlamentem, co nie jest zgodne z prawem.

 

Theresa May ma również powiedzieć, iż atak był w pełni uzasadniony i jej rząd miał potwierdzenie o użyciu przez Assada broni chemicznej, jak i wiedział o fabrykach, w których przechowywano komponenty do jej produkcji. (BF)

Podziel się z innymi
Rowerzysta kontra sa
Żarty się skończy
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »