Teoretycznie – zaskakujące posunięcie, jednak są podstawy do takich działań

Podziel się z innymi

Wczoraj odbyły się aż trzy posiedzenia klubu Fine Gael, a na tych ustalono, iż ugrupowanie, co nawiasem mówiąc, może trochę dziwić, nie wystawi swojego kandydata na fotel prezydenta Irlandii.

 

Koło parlamentarne Fine Gael ustaliło, iż będzie rekomendować Radzie Wykonawczej „FG”, aby wsparła kandydata niezależnego na stanowisko prezydenta, czyli Michaela D. Higginsa.

Niezależnego, ponieważ wraz z objęciem funkcji prezydenta w 2011 roku, Michael Higgins zrzekł się członkostwa w ugrupowaniu Fianna Fáil, z którym związany był od początku swojej politycznej kariery.

 

Decyzja będzie jednak mniej zaskakująca, jeżeli prześledzimy wypadki z ostatnich miesięcy, a od ponad roku pojawiały się w kręgach Fine Gael zapowiedzi, że poparcie Higginsa na drugą kadencję jest całkiem realne.

Nie należy się dziwić takiemu postępowaniu ugrupowania, a to z powodu dużej popularności urzędującej głowy państwa, co przełoży się zapewne na ilość głosów, ale też z powodu braku odpowiednio silnej kontrkandydatury z ramienia „FG”.

Obecnie chyba jedynym kandydatem, który mógłby zagrozić Michaelowi Higginsowi, byłby Leo Varadkar, a ten jak wiadomo, ma całkiem inne plany na swoją polityczną, dodajmy, że najbliższą przyszłość.

 

Tym samym wobec ogólnego przyzwolenia parlamentarzystów Fine Gael, kandydat na prezydenta Michael Higgins, popierany na to stanowisko będzie już przez dwie partie, polityczne, co jest wyraźnym sygnałem dla wyborców, na kogo powinni oddać swój głos.

Wydaje się w takim przypadku, że urzędujący prezydent wygra drugą kadencję i ponownie obejmie urząd prezydenta Republiki Irlandii.

Michael Higgins wciąż cieszy się ogromnym poparciem, jak na urzędującą głowę państwa i w zależności od pracowni przeprowadzającej badania, zagłosuje na niego od 61 do prawie 70 procent wyborców.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter – Fine Gael

Portale randkowe nie
Totalny koniec z nie
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »