Telewizor chroni przed samookaleczeniem

Więzienia budowane są w jednym celu, czyli aby odizolować niepokorne jednostki od tzw. prawego społeczeństwa.

 

Co więcej, więźniowie powinni w ośrodkach odosobnienia odbywać karę, co może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Nie jednak w Irlandii, gdzie Służba Więzienna uznała, iż więzień, który ma zbyt dużo czasu na rozmyślania o popełnionych czynach, wpada w depresję, co prowadzi do samookaleczeń.

Z tego właśnie powodu postanowiono wydać zezwolenia na umieszczenie w celach telewizorów, aby dostarczyć osadzonym rozrywki.

 

Przyznać trzeba, że pomysł, choć opisywany tutaj w lekko prześmiewczym tonie, sprawdził się i Służba Więzienna notuje ostatnio mniej przypadków samookaleczeń, a i wzrosło morale w jednostce penitencjarnej w Mountjoy, gdzie program wprowadzony był na zasadach pilotażowych.

 

No dobrze, rozumiem, że przebywając przez 23 godziny na dobę w małym pomieszczeniu, można nabrać myśli samobójczych, a i towarzysze „niedoli” nie ułatwiają prawdopodobnie pobytu na państwowym wikcie, jednak nadal kłóci mi się to z ideą kary, która jednak powinna nieść ze sobą negatywny przekaz, aby stać się środkiem odstraszającym.

Idąc tropem irlandzkiej Służby Więziennej, już wkrótce możemy dojść do przekonania, że więzienie samo w sobie jest złe i osadzony, nadal jednak człowiek, potrzebuje innych warunków.

I co? Wybuduje się dla nich cele z widokiem na morze? BF

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »