Szybki prom już pływa

Od niedawna na trasie Dublin – Holyhead pływa najszybszy prom, jaki kiedykolwiek obsługiwał połączenia z Irlandii do Wielkiej Brytanii.

 

„Dunlin Swift”, bo taką ma nazwę, skrócił znacznie czas 113 kilometrowej podróży, a ta trwa teraz zaledwie 2 godziny. W przypadku innych jednostek Irish Ferries czas rejsu wydłuża się do prawie czterech godzin, więc różnica jest znaczna.

Nowoczesny katamaran, bo właśnie dwukadłubowym jest „Dublin Swift”, może zabrać na pokład 820 pasażerów, 220 samochodów, więc nieco więcej, niż jednostki o podobnej wielkości.

 

Wystrój utrzymany jest w jasnych kolorach, poprawiono też wygodę pasażerów, a styl, jaki przeważa na promie, można uznać za nowoczesny. Niektórzy mówią, iż przypomina trochę kabinę samolotu, ale nie jest to uciążliwe, gdyż tapicerowane meble łagodzą znacznie to wrażenie.

Na pokładzie znajduje się spora restauracja, a także kawiarnia oraz sklep z upominkami. Na jednym z pokładów funkcjonuje też pizzeria, a dla łasuchów lodziarnia, gdzie dostanie się również naleśniki.

 

Ceny na promie nie należą do najwyższych, chociaż malkontenci mówią, iż jest drogo. Kawa na katamaranie kosztuje 3,50 €, a pełne irlandzkie śniadanie 12,50 €. Zmniejszone opcje porannego posiłku 7,50 i 9,50 €. Dzieci za śniadanie zapłacą 6 €.

Bar sałatkowy oferuje zdrowe jedzenie w cenie od 5 do 9,50 €. Z dań głównych polecane są stroganow, ryby z frytkami, hamburgery, czerwone tajskie curry i tagine jagnięce za 11-14 €.

 

Ja zapewnia Irish Ferries, jakość podróży jest bardzo wysoka, a najlepiej przekonać się o tym, korzystając z połączenia Dublin – Holyhead.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Irish Ferries

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Po co to referendum?
Sztandarowy projekt
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »