Szpital reglamentowany

Podziel się z innymi

Jeżeli sytuacja będzie szła w tym kierunku, to Ministerstwo Zdrowia powinno chyba rozważyć wprowadzenie kartek na szpitale i przyznanie mieszkańcom limitów z ich korzystania.

 

Żarty, żartami, ale sprawa jest bardzo poważna, bo maj okazał się prawdziwie sądnym miesiącem dla osób, które nieopatrznie zdecydowały się skorzystać z państwowej służby zdrowia. W związku z tym na szpitalnych wózkach czekało w maju 9091 osób, co daje nam wzrost w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym o 12%, a w porównaniu do maja 2006 o 116%.

Maj był też miesiącem, w którym w raportach dziennych, pojawiało się najwięcej pacjentów czekających na prawdziwe łóżko, informuje Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO).

 

W ubiegłym miesiącu na łóżko w szpitalu najwięcej osób czekało na korytarzowych przystawkach w Szpitalu Uniwersyteckim w Limerick i było tam aż 858 pacjentów oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Cork, gdzie na korytarzach oczekiwało na godne warunki leczenia 826 chorych osób.

Sprawa nieciekawie wyglądała także w Szpitalu Dziecięcym w Dublinie i tam 92 małych pacjentów położono na korytarzach.

 

Komentując opublikowane przez siebie wyniki, INMO stwierdziło, iż sytuacja z przepełnionymi szpitalami w kraju staje się z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc gorsza, a to zagraża bezpieczeństwu pacjentów.

INMO chce również, aby władze kraju ponownie nakreśliły plan rozwiązania kryzysu łóżkowego, który będzie przystawał do aktualnej sytuacji, a i wdrożyły go szybko, co pozwoli na rozładowanie kolejek do lekarzy, a i zlikwiduje korytarzowe przystawki.

 

Specjaliści ds. lecznictwa zamkniętego, którzy niewiele ponad dwa tygodnie temu spotykali się na dorocznej konferencji, stwierdzili, iż w kraju brakuje obecnie około 12.000 łóżek szpitalnych. Z tego natomiast wynika, że każdy szpital w Irlandii, powinien otrzymać dodatkowe skrzydło z nowymi łóżkami, a w większych miastach powinny powstać szpitale na 2500 do 3000 łóżek.

Konferencja uznała też, iż w kraju należy zatrudnić ponad 300 specjalistów z różnych dziedzin medycyny, oraz około 2000 pielęgniarek, żeby sytuacja zaczęła się normalizować.

Bogdan Feręc

Źr: INMO

TAGI POSTA
To będzie dramat dl
KWP: 997 przełącza
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »