SuperValue ostrzega: nowy pomysł oszustów!

Supermarket prosi klientów o szczególną ostrożność, gdyż oszuści proponujący kartę podarunkową do SuperValue wyłudzają dane, które mają im później pomóc w kradzieżach internetowych.

Wiadomości są rozsyłane do mieszkańców Irlandii za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz wiadomości WhatsApp.

Oszuści zapewniają ofiary o otrzymaniu przez nie karty podarunkowej SuperValue w wysokości 750 euro, po wypełnieniu krótkiej ankiety.

Przedstawiciele sieci supermarketów poinformowali za pośrednictwem swojej strony Fecbook’owej, iż oferta jest fałszywa. Twierdzą również, iż jest to zwykłe oszustwo  pshishingowe.

W oświadczeniu na swojej stronie na Facebooku, SuperValu poinformowało:

* ALARM OSTRZEGAWCZY *

„Otrzymaliśmy od członków społeczności komunikaty, dotyczące wiadomości, w tym wiadomości WhatsApp, oferujących kupony SuperValu po kliknięciu w link / podaniu danych osobowych / podaniu odpowiedzi na pytania lub po udostępnieniu wpisu.

Wiadomości NIE są udostępniane, ani promowane przez SuperValu. Prosimy NIE podawać żadnych osobistych informacji i nie wchodzić w interakcje”.

Ogólną radą jest zawsze bardzo uważne klikanie w linki, unikanie linków z nieznanych źródeł, nie podawanie osobistych informacji źródłom, co do których mamy wątpliwości, i zwracanie uwagi na nieznane numery.

Phishing to forma wyłudzania informacji, która często obejmuje wiadomość tekstową SMS lub dzwonienie na numer potencjalnej ofiary. Ta forma oszustwa jest teraz szczególnie popularna, ponieważ obecnie ludzie są bardziej skłonni zaufać wiadomości tekstowej niż  wiadomości e-mail.

 

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
Lista dziewcząt „
Wyróżnienie za odw
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »