Strajk w Ryanair pod koniec września

Ignorowanie prawa pracy oraz utrzymywanie „kultury bullyingu” stało się podstawą do ogłoszenia przez centrale związkowe w pięciu krajach 24-godzinnego strajku w Ryanair.

 

Akcja strajkowa przeprowadzona zostanie w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Włoszech i Belgii, co z całą pewnością wpłynie na loty w Europie, więc osoby, które zaplanowały podróż na dzień 28 września tego roku, powinny skontaktować się z biurami Ryanair, aby u źródła dowiedzieć się, jak będą realizowane połączenia np. z Irlandii do Polski.

Już teraz niezależni eksperci rynku lotniczego mówią, że strajk w pięciu europejskich krajach, musi wywołać chaos komunikacyjny, a linia nie poradzi sobie z zastąpieniem strajkujących innymi pilotami.

 

Na konferencji prasowej w Brukseli, związkowcy skrytykowali też postępowanie władz Ryanair, który wysyłał informacje do pilotów w wymienionych wcześniej krajach, iż protest może pociągnąć za sobą konsekwencje kadrowe. W listach do pracowników Ryanair firma mówi też, iż może zamknąć niektóre bazy, a załogi i dużą część personelu zwolnić.

Jednocześnie z krytyką, jak się wydaje słuszną, związkowcy zwrócili się do akcjonariuszy Ryanair, aby ci na Walnym Zgromadzeniu doprowadzili do zmian w modelu zarządzania firmą oraz sposobie zatrudniania pracowników.

 

Na koniec strona związkowa zapowiedziała, iż o prawa pracownicze walczyć będzie aż do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia, czyli należy spodziewać się kolejnych strajków, bo Ryanair nie zamierza iść na duże ustępstwa wobec protestujących.

Bogdan Feręc

Źr: SNPVAC, UILTRASPORTI, FILT-CGIL, SITCPLA, USO, FNV

Podziel się z innymi:
Kolosalna różnica
Nowa agencja – sta
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »