Spóźniony prom

Pierwszy rejs nowego promu z Irlandii do Francji zaplanowany był na 30 lipca tego roku, jednak Irish Ferries informuje, że po prostu się nie odbędzie.

 

Problem i to duży, będzie miało około 19.000 osób, które już zarezerwowały bilety na pierwsze rejsy promem WB Yeats, co oznacza anulowanie około 6000 rezerwacji. Przyczyna leży po stronie wykonawcy promu, a ten poinformował armatora, iż z powodów technicznych, budowa jednostki będzie opóźniona.

Niemiecki producent Flensburger Schiffbau-Gesellschaft & Co KG zapewnia, iż statek zostanie dostarczony w najkrótszym możliwym terminie, jednak to już kolejne zapewnienie.

 

Irish Ferries obawia się, że i teraz stocznia może nie dotrzymać terminu dostawy. Zgodnie z podpisaną umową, prom miał zostać dostarczony właścicielowi już w kwietniu, jednak na kilkadziesiąt dni przed terminem, Flensburger Schiffbau-Gesellschaft & Co KG poinformował o przesunięciu terminu realizacji dostawy.

Ustalono wtedy, iż prom WB Yeats z całą pewnością przybędzie do Irlandii w lipcu, jednak jak widać i ten termin nie będzie dotrzymany.

 

Irish Ferries zaproponowało swoim klientom alternatywę i mogą skorzystać w terminach, które zarezerwowali lub zbliżonych, z podróży promem Oscar Wilde. Armator poinformował, iż 95% pasażerów zdecydowało się na takie rozwiązanie, chociaż były osoby, które zrezygnowały z rejsu.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Irish Ferries

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »