Spotkanie szefa polskiej dyplomacji z fińskim przewodniczącym Grupy Wyższych Urzędników Arktycznych przy Radzie Arktycznej

– Polska z uwagą i dużym zainteresowaniem śledzi realizację priorytetów fińskiego przewodnictwa w tym kluczowym forum międzynarodowym dla przyszłości Arktyki – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas spotkania z ambasadorem ds. Arktyki w MSZ Finlandii Aleksim Härkönenem.

 

– Polska posiada wieloletnie i multidyscyplinarne doświadczenie w badaniach polarnych oraz, jako jedno z pierwszych państw-obserwatorów, jest otwarta na współpracę ukierunkowaną na przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatycznym  i wzmocnienie współpracy politycznej – podkreślił minister podczas spotkania. Dwuletnie przewodnictwo Finlandii w Radzie Arktycznej zakończy się w połowie 2019 r. przyjęciem wieloletniego planu strategicznego dla Rady.

Wizyta Ambasadora Härkönena wiąże się z udziałem w tzw. Formacie Warszawskim 11 maja br. – inicjatywie zapoczątkowanej przez Polskę w 2010 r., która ma na celu zapewnienie możliwości aktywnej i pogłębionej dyskusji pomiędzy przedstawicielami wszystkich 13 państw-obserwatorów Rady Arktycznej i Unii Europejskiej z aktualnym przewodnictwem w Radzie.

Biuro Rzecznika Prasowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Kościół oferuje w
Filipiny – Głodó
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »