Spotkanie szefa polskiej dyplomacji z fińskim przewodniczącym Grupy Wyższych Urzędników Arktycznych przy Radzie Arktycznej

– Polska z uwagą i dużym zainteresowaniem śledzi realizację priorytetów fińskiego przewodnictwa w tym kluczowym forum międzynarodowym dla przyszłości Arktyki – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas spotkania z ambasadorem ds. Arktyki w MSZ Finlandii Aleksim Härkönenem.

 

– Polska posiada wieloletnie i multidyscyplinarne doświadczenie w badaniach polarnych oraz, jako jedno z pierwszych państw-obserwatorów, jest otwarta na współpracę ukierunkowaną na przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatycznym  i wzmocnienie współpracy politycznej – podkreślił minister podczas spotkania. Dwuletnie przewodnictwo Finlandii w Radzie Arktycznej zakończy się w połowie 2019 r. przyjęciem wieloletniego planu strategicznego dla Rady.

Wizyta Ambasadora Härkönena wiąże się z udziałem w tzw. Formacie Warszawskim 11 maja br. – inicjatywie zapoczątkowanej przez Polskę w 2010 r., która ma na celu zapewnienie możliwości aktywnej i pogłębionej dyskusji pomiędzy przedstawicielami wszystkich 13 państw-obserwatorów Rady Arktycznej i Unii Europejskiej z aktualnym przewodnictwem w Radzie.

Biuro Rzecznika Prasowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Kościół oferuje w
Filipiny – Głodó
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »