Spotkanie „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”

Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu dla postępu w dziedzinie rozwoju gospodarczego, pokazywanie zainteresowania przedsiębiorcom, budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności, także tej najmniejszej – podkreślał we wtorek Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”.

 

Zaznaczył, że właśnie dlatego powstała w Pałacu Prezydenckim idea dotycząca startupów. – Żeby w jednym absolutnie z najważniejszych miejsc w Polsce można było przyjść podzielić się swoimi doświadczeniami, podzielić się swoimi potrzebami i znaleźć się na tym rzeczywiście wysokim poziomie – mówił.

Zobacz także:Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”

Prezydent przekonywał, że dotychczasowe spotkania przyniosły konkretne wyniki, co najmniej w kilku przypadkach doszło do wdrożenia pomysłów startupów. Przypomniał też o inicjatywie przyznawania startupom specjalnych paszportów uprawniających do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.

– To jest jedna z polityk, którą my tutaj w Pałacu realizujemy. Mam nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli ją nadal realizować – podsumował Andrzej Duda, zwracając się do zgromadzonych przedsiębiorców.

Zobacz także:Kolejne śniadanie w ramach projektu „Startupy w Pałacu”Startupy w Pałacu10 najlepszych startupów w Pałacu Prezydenckim PL/ENG„Startupy w Pałacu”. Finał II edycji.

 

Prezydent wskazywał także, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać jak najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy – taki, który z jednej strony pozwoli uczestniczyć w rozwoju państwa, ale z drugiej strony także umożliwi rozwój. – Powinna stwarzać ogólnie dobre warunki funkcjonowania – zaznaczył. – Takie są obowiązki państwa i zapewniam, że staram się, aby były one jak najlepiej realizowane – dodał.

 

We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządów i kadra odpowiedzialna za obszar innowacji z ponad 30 firm prywatnych i spółek skarbu państwa oraz przedstawiciele startupów. Obecna była także minister Halina Szymańska, Szef KPRP wraz z kierownictwem Kancelarii. Spotkanie poprowadził red. Marek Tejchman.

 

Konferencja „Startupy w Pałacu – Kooperacja” to kolejne wydarzenie związane z cyklem spotkań odbywających się z udziałem Prezydenta RP, a dotyczących programu, który ma na celu wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju. Tym razem głównymi panelistami byli dyrektorzy i prezesi firm, które współpracują ze startupami w różnych dziedzinach. Prezentacje multimedialne przedstawili:

 

Dyr. Dep. Badań i Rozwoju PGNiG S.A. – Dariusz Dzirba
Dyr. Biura Innowacji PKO BP S.A. – Grzegorz Pawlicki
Prezes Zarządu Wielton S.A. – Mariusz Golec
Wiceprezes Zarządu Dramiński S.A. – Andrzej Wiktorowicz
Prezes Zarządu OncoArendi S.A. – Marcin Szumowski.

 

 

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele startupów mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze spółkami i zaprezentowania swoich pomysłów.

 

 

Celem projektu „Startupy w Pałacu” jest promowanie polskich startupów oraz umożliwienie im nawiązania nowych kontaktów biznesowych w kraju i na świecie.  CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE >>>

(KG)

 

Pełna relacja wideo ze spotkania:

 

Prezydent.pl

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
TOWARZYSKI TURNIEJ A
Wizyta ministra Jack
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »