Sławek Orwat: Amnestia

Mateusz Augustyniak: Transparent Human Creatures – Amnesia

Amnesia to pierwszy Extended Play Transparent Human Creatures – prog rockowej kapeli z Bishops Stortford której początki istnienia sięgają 2014 roku. W tym samym roku THC zdobywa pierwsze miejsce w liście Polisz Czart, jeszcze jako trio i z Łukaszem Makowieckim na perkusji. Pierwsze miejsce zapewniła im właśnie Amnesia którym to tytułem został ochrzczony nie tylko wydany w ubiegłym roku EP, ale również numer który od 2014 roku przeszedł kilkaset transformacji, aby w końcu kilka miesięcy temu w studiu należącym do znakomitego brytyjskiego składu Archive dostać plakietkę master oznaczającą finałową wersję.

Epka zawiera aż 7 numerów, co jest bardzo przyzwoitą ilością muzyki jak na pierwsze wydawnictwo. THC zaprezentowało się na płycie w składzie Maciek Gazda – gitara; Jonathan Eynon – wokal, gitara; Aman Nundram – Bas, wokal oraz Ryan Thwaits – perkusja. Jak już wspomniałem, cały materiał został zmiksowany w studiu Hirondelle, pod czujnym okiem realizatora Tima Webstera. Na płytce znajdziemy 5 oryginalnych kompozycji: Runaway, Firewood, Amnesia, Plateau i Again; a także remiks Runaway popełniony przez Amana oraz akustyczną wersję Amnesii zatytułowaną Memory Found.

Wydawnictwa słuchałem dzięki usługom starego dobrego Spotify, ale z tego co się orientuje, album jest nadal do kupienia na stronie oraz fanpage’u zespołu do czego mam nadzieję przekonam czytelników niniejszym tekstem. A chcę was do tego przekonać, bo EP Amnesia to kawał naprawdę dobrej muzyki, o którą coraz ciężej w tym skomercjalizowanym do granic możliwości biznesie. Od pierwszych dźwięków słychać że jest to w pełni profesjonalne wydawnictwo w które chłopaki z Bishops Stortford musieli włożyć naprawdę mnóstwo pracy i serca… ale po kolei.

fot. Marek Jamroz

Na krążku znajdziemy tak naprawdę cztery oryginalne utwory: Runaway, Firewood, Amnesia i Plateau. Memory Found jest tak naprawdę akustyczną wersją Amnesii, (która nawiasem mówiąc smakuje wyśmienicie również w takiej formie, zwłaszcza że THC koncertować akustycznie umie i lubi) Bootleg to wspomniany wcześniej remiks Runaway, a na końcu znajdziemy bonusowy, nieco ponad dwuminutowy bonus track zatytułowany…

Pełny tekst i więcej muzyki na stronie Sławka Orwata: Muzyczna podróż>>>
Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Wodzisław Śląski
L. Sobolewski: Spadk
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »