Słabe fronty, ale z deszczem

Pomimo tego, że nad Irlandią przechodzić będzie kilka frontów atmosferycznych i będą one kształtować pogodę na wyspie, padać nie powinno obficie.

 

Piątek rozpocznie się mgliście i z mżawkami, jednak pogoda szybko się wyklaruje, czyli chmury, częściowo odsłonią ogrzewającą nas gwiazdę. W ciągu dnia pogoda będzie mieszana, a i możliwe są słabe opady deszczu. Temperatury do 23 stopni Celsjusza, wiatr słaby z zachodu.

Na wybrzeżu Atlantyku do 20 stopni.

 

Sobota raczej ciepła, bo nawet do 25 stopni Celsjusza, ale na zachodnich i północnych rubieżach wyspy ponownie chłodniej, co oznacza, iż termometry pokażą do 20 stopni. Zachmurzenie duże i umiarkowane, a najwięcej słońca pokaże się na wschodzie i południu Irlandii. Wiatr słaby do umiarkowanego, z południowego zachodu.

W sobotnią noc zacznie padać.

 

Niedziela będzie wilgotna, dżdżysta, a i z niewielkimi opadami deszczu, które najczęściej pojawiać się będą na zachodzie kraju, gdzie i temperatury będą najniższe. Ponownie najcieplej i najmniej opadów na wschodzie i południu, a termometry pokażą tam do 23 stopni. Wiatr umiarkowany z kierunków zmiennych.

 

W poniedziałek nadal dużo chmur i…

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się z innymi:
Od ust sobie nie ode
Co będzie się pali
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »