Ryanair ostrzega przed anulowaniem lotów

Irlandzka linia lotnicza umieściła w przepisach o sprzedaży biletów po marcu 2019 roku, czyli po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, klauzulę o możliwości anulowania części biletów.

 

Ryanair uważa, iż brak umów regulujących rynek przewozów lotniczych po 19 marca 2019 roku, może doprowadzić do anulowania wielu biletów, które zakupione zostaną na warunkach przedsprzedaży, dotyczące tras do i z Wielkiej Brytanii.

Informacja Ryanair wiąże się z unijnymi regulacjami „Otwarte niebo”, co oznacza, że przewoźnicy z Unii Europejskiej mogą bezproblemowo prowadzić swoją działalność we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jeżeli natomiast Londyn i Bruksela nie uregulują tej kwestii przed terminem wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej, niemożliwe stanie się świadczenie usług na dotychczasowych zasadach, a nawet do prowadzenia jakichkolwiek operacji lotniczych z lotnisk w Wielkiej Brytanii, gdyż potrzebne będą odrębne umowy pomiędzy przewoźnikami a Wielką Brytanią.

Umowy o kontynuowaniu działań lotniczych pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej a Wielka Brytanią, także będą musiały zostać ratyfikowane, co może wpłynąć na czasowe zawieszenie europejskich połączeń lotniczych z Wielką Brytanią.

 

Ryanair przekonuje, że nie ma opcji awaryjnej w tym przypadku i opuszczenie Unii Europejskiej przez Brytyjczyków bez umowy, doprowadzi do anulowania lotów, a tym samym biletów. Jeden z dyrektorów Ryanair powiedział, że do tej pory nie ma pewności, czy umowa będzie podpisana, więc konieczne stało się wprowadzenie klauzuli, a ta ma zabezpieczyć linie przed konsekwencjami prawnymi z uwagi na niewykonanie usługi.

 

Ryanair opublikuje wkrótce szczegółowy rozkład lotów wiosna – lato 2019, jednak przy trasach związanych z Wielką Brytanią widnieć będzie dopisek „warunkowo”.

 

Do podobnych kroków przygotowują się też inne europejskie linie lotnicze operujące w Wielkiej Brytanii i już wkrótce na ich stronach internetowych mają pojawić się informacje o możliwości anulowania lotów do UK. (BF)

Źr: Reuters

Podziel się z innymi
55 aresztowanych w j
Budowlani na wagę z
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »